Gjuha:
×
Etiketë: ndërtimin
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka nisur ditën e enjte me vizitë në Komunën e Deçanit. Me këtë rast, Ministria e Shëndetësisë dhe Komuna e Deçanit sot nënshkruan marrëveshje për financimin dhe ndërtimin e...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e QKMF-së në këtë komunë. Ai ka njoftuar se së bashku me kryetarin e Mamushës, Abdulhadi Krasnic, kanë nënshkruar memorandumin për “Ndërtimin e objektit të...
Lajme16 Gusht 2020
Kryepeshkopi i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, po thotë se është pro ndërtimit të rrugës Deçan-Plavë, bazuar në ligjet e Kosovës. Janjiq ka thënë se Ligji për Zonën e Mbrojtur Speciale është miratuar nga Kuvendi...
Lajme14 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën me gazetarë, të mbajtur të premten, ka potencuar se angazhimi i Komunës është në bazë të prioritetit më të lartë, atë për ruajtjen e shëndetit publik...
Lajme07 Gusht 2020
Evropa duhet të përmirësojë më tej logjistikën e saj, sidomos nëpërmjet ndërtimit të rrjeteve moderne hekurudhore me shpejtësi të lartë, që mundëson komunikim të shpejtë dhe ulje të mjedisit. Një propozim për Komisionin Evropian –...
Lajme01 Gusht 2020
Sekretari i Bashkësisë Islame, Ahemet Sadriu, tha se janë mbledhur mbi 25 milionë euro për ndërtimin e Xhamisë së Madhe, brenda vetëm një dite. “Mjetet janë mbledhur në një ditë xhuma. Brenda një aktiviteti për...
Lajme22 Korrik 2020
Për realizmin e projektit për sheshin e Obiliqit, qeveria sot miratoi propozim-vendimin për shpronësimin e pronave të paluajtshme, ndërtesave – lokaleve afariste të cilat janë̈ nën menaxhimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit e të cilat...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas debatit dhe protestës për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë.   Ai ka thënë se nuk duhet t’i pengojë askujt ndërtimi i Xhamisë,...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar rreth zhvillimeve të fundit të ndërlidhura me fillimin e nërtimit të xhamisë së re në qendër të Prishtinës. Ai përmes një statusti në Facebook ka...
Lajme22 Korrik 2020
Ka nisur protesta në Prishtinë e thirrur kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe. Përpos atyre që po protestojnë kundër ndërtimit të xhamisë, aty kanë dalë edhe disa qytetarë që po e kundërshtojnë këtë protestë. Një...
Lajme18 Korrik 2020
Banorët shqiptarë të lagjeve në Veri të Mitrovicës po ankohen që nuk po kanë përkrahje nga shteti. Të njëjtit ende nuk po ndihmohen për ndërtimin e shtëpive të tyre. E qeveria Hoti, tashmë ka larguar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.