×
Etiketë: mundshme
Lajme08 Shtator 2020
Nëse fëmija juaj sjell në shtëpi një drekë të paketuar të pa ngrënë, mund të jetë një shenjë e coronavirusit, kanë paralajmëruar shkencëtarët. Më shumë se një e treta e fëmijëve të moshës që ende...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot, në prag të vizitës në Uashington, se ai beson se do të jetë e mundur të arrihet një marrëveshje për çështje të rëndësishme për Beogradin dhe Prishtinën. "Ne...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Komisioni Europian njoftoi sot se ka rezervuar në emër të vendeve anëtare të BE-së deri në 400 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19, e zhvilluar nga kompania amerikane “Johnson & Johnson”. “Bisedimet eksploruese...
Ekonomi12 Gusht 2020
Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka nisur sot monitorimin për laboratoret private të licensuara për kryerjen e testeve për koronavirus. Këto monitorime do të kryhen me qëllimin e vetëm të parandalimit të dallavareve me çmime për...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Qeveria Federale e Zvicrës ka nënshkruar kontratën paraprake për një vaksinë të mundshme kundër koronavirusit me kompaninë amerikane “Moderna”, shkruan srf.ch. Kështu, siç bën të ditur Qeveria, Zvicra do të marrë 4.5 milion doza vaksinimi...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka nënshkruar një marrëveshje të katërt të vaksinave të koronavirusit, duke siguruar deri në 60 milionë doza të një trajtimi eksperimental që po zhvillohet nga gjigantët e barnave. GSK dhe...
Front TV10 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi, foli në emër të grupit parlamentar në seancën e sotshme ku po rishikohet buxheti i Kosovës. Abrashi ka thënë se duhet votuar ky buxhet. “Sot nga të gjithë ne kërkohet...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Vendet të cilat nuk i përdorin të gjitha mekanizmat në dispozicion në luftën kundër koronavirusit, do të kanë vështirësi që ta luftojnë atë, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Disa vende u afruan në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.