Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Dallaveret e mundshme me çmime – AKK nis monitorimin e laboratoreve të licensuara për testime

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka nisur sot monitorimin për laboratoret private të licensuara për kryerjen e testeve për koronavirus.

  Këto monitorime do të kryhen me qëllimin e vetëm të parandalimit të dallavareve me çmime për kryerjen e testeve për COVID-19.

  Se AKK ka nisur monitorimin e këtyre laboratoreve e ka konfirmuar me anë të një postimi në Facebook kreu i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi.

  Në postimin e tij, ai ka publikuar edhe bazën ligjore dhe metodologjike.

  Postimi i plotë:

  Qytetarë të dashur,

  Sot, AKK filloi me monitorimin e çmimeve për kryerjen e testeve molekulare dhe serologjike për SARS Cov-2 nga laboratorët e licensuar privat.

  Shih bazën ligjore dhe metodologjike.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Situata në veri të Kosovës ka shkaktuar anulimin e aktivitetit të planifikuar për sot në kuadër të stërvitjes ushtarake ndërkombëtare “Defender Europe...
  Lajme30 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Francës ka reaguar ndaj situatës në veri të Kosovës. Sipas kësaj ministrie, Franca e dënon dhunën...
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.