×
Etiketë: mundëson
Lajme13 Shtator 2020
Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, mes shumë defekteve të marrëveshjes së arritur në Washington midis Kosovës dhe Serbisë, i ka thënë KOHËS se ajo nuk mundëson as fillim të normalizimit ekonomik. “Ky...
Lajme03 Shtator 2020
Franklin Ben Hodges, ish kryekomandant i Forcave Tokësore Amerikane në Evropë ka thënë se SHBA-ja dhe BE-ja duhet t’i vazhdojnë përpjekjet për integrimin perëndimor të Serbisë, gjë që sipas tij ofron mundësi për zgjidhje paqësore...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Ndryshimet klimatike po u sjellin fermerëve evropianë humbje për shkak të thatësirës. Por temperaturat e larta mundësojnë edhe kultivimin e frutave ekzotike. Vera më të nxehta, stuhi të mëdha dhe periudha të zgjatura thatësire: fermerët...
Lajme18 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka nënshkruar sot Udhëzimi Administrativ (në shëndetësi) nr. 03/2020- Për plotësimin dhe ndryshimin e udhëzimit administrativ 08/2017– Organizimi, struktura, përcaktimi i shërbimeve dhe veprimtarisë së Institucioneve të Kujdesit Parësor Shëndetësor....
Lajme15 Korrik 2020
Kërkesa e komunitetit të biznesit që merret me ndërtim të lartë në Prizren për mundësimin e pagesës me këste të taksës administrative për lëshimin e lejeve ndërtimore, është miratuar nga shumica e anëtarëve të Kuvendit...
Ekonomi09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga deputetët që të përkrahin amendamentin e Kuvendit të Kosovës që do të mundësonte votimin online të deputetëve, raporton Gazeta Express. Bajrami ka thënë se në seancë ka...
Auto08 Korrik 2020
Instagram ka lansuar për të gjithë tiparin e ri të komenteve të theksuara. Përdoruesit e Instagramit në të gjithë botën tani mund të theksojnë deri në tre komente për t’i pozicionuar ato në krye të...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar familjarët e 6 personave që humbën jetën si pasojë e koronavirusit sot në Kosovë përmes një postimi në Facebook. Në të njëjtin postim, Osmani i kërkoi Qeverisë që urgjentisht ta...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online ka thënë që kjo është një ndër dy metodat, që mundësojnë rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19. “E para është kjo që është propozuar nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.