Gjuha:
×
Etiketë: mishit
Lajme01 Tetor 2020
Policia e Kosovës në  bashkëpunim  me inspektorë të policisë dhe oficerë të doganës, të asistuar nga ATK-ja dhe AVUK-u, sot kanë filluar një aksion në fabrikën e përpunimit të mishit “BUQUKU”, në dalje të qytetit...
Lajme21 Shtator 2020
Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm në rastin Karaçeva. Në këto dosje të Prokurorisë për 33 personat...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Shteti indian Nagaland ka ndaluar importin, tregtimin dhe shitjen e mishit të qenve, një veprim i cili u festua nga aktivistët për të drejtat e kafshëve. Qeveria e shtetit verilindor njoftoi për vendimin pas një...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjetore në qytetin Yulin, e cila gjithmonë provokon zemërim nga aktivistët e të drejtave të kafshëve. “Është...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Autoritetet gjermane janë duke i rivendosur masat e kufizimit të lëvizjes, pas një shpërthimi të ri të virusit i lidhur më një fabrikë të paketimit të mishit, raporton BBC-ja të martën. Më shumë se 1.300...
Bujqësi22 Qershor 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, deklaroi sot se ministria që ai drejton do të vazhdojë mbështetjen për bujqësinë, sidomos në sektorët të cilët janë më të prekur nga pandemia COVID-19. Ai...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Pavarësisht fushatës së qeverisë kineze për përmirësimin e mirëqenies së kafshëve dhe për zvogëlimin e rrezikut ndaj shëndetit nga përhapja e pandemisë, në Kinë është hapur panairi për mishin e qenit si ushqim. Ky festival...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.