×
Etiketë: mbyllura
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Greqia do t'i bëjë të domosdoshëm maskat në të gjitha hapësirat e mbyllura publike dhe në hapësirat e hapura ku nuk mund të aplikohet distanca e përshtatshme sociale, tha zëvendësministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias,...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Austria do ta bëjë sërish të detyrueshme vendosjen e maskave në supermarkete, në sportelet e bankave dhe në zyrat postare, njoftoi sot qeveria duke përmendur rritjen e vazhdueshme të rasteve të kontaminimit të koronavirusit. “Ne...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Franca do të bëjë të detyrueshme duke filluar që prej javës së ardhshme në të gjitha ambjentet e mbyllura publike, veçanërisht në dyqane, njoftoi kryeministri Jean Castex jeudi në Senat. “Ne parashikojmë një hyrje në...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se qeveria ka vendosur që maskat të jenë të detyrueshme në ambientet e mbyllura. “Nëpërmjet vendimit të sotëm të qeverisë dhe aktit normativ, detyrimi për përdorimin e maskave jo...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të martën se së shpejti autoritetet do të kërkojnë që qytetarët të mbajnë maskën në fytyrë, në ambiente të mbyllura publike. Ai tha se numri i rasteve me koronavirusin e...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Franca do të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskës në të gjitha vendet e mbyllura publike për të frenuar epideminë e koronavirusit të ri që po tregon shenja të rishfaqjes, theksoi sot presidenti francez, Emmanuel...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Qeveria iraniane ka njoftuar se vendosja e maskave në hapësira të mbyllura do të bëhet obligative dhe ata që refuzojnë t’i vendosin ato nuk do të mund të marrin shërbime publike. Presidenti i Iranit, Hassan...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1 korrikut, pos për Malin e Zi dhe Serbinë. Kjo supozohet në bazë të një liste,...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ndonëse mënyra e vetme për të siguruar zero raste të Covid-19 në shkolla është mbajtja e tyre e mbyllur deri në vitin e ardhshëm, por kjo nuk është e pranueshme kur kihen parasysh rreziqet e...
Lajme21 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se trafiku ajror mbetet i ndaluar deri më datën 27 qershor 2020. Përmes një postimi në Facebook, ANP ka njoftuar se mund të ketë ndryshim në çdo kohë...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Kosta Petrov, nënkryetari i LSDM-së, njoftoi masat themelore mbrojtëse të partisë në pushtet gjatë fushatës zgjedhore, në të cilat nuk do të ketë mitingje me më shumë se 50 persona në hapësira të hapura dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.