×
Etiketë: mbrojtjes
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, është pritur në takim nga kolegu i tij në Turqi, Hulusi Akar. Takimi u bë në kuadër të vizitës së Qunit në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, u prit në takim nga homologu i tij dhe nikoqiri, Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Hulusi Akar. Dy ministrat zhvilluan takimin kokë më kokë, për të vazhduar pastaj kryesimin...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës se Bordi Përzgjedhës ka bërë miratimin e listës së kandidatëve që i plotësojnë kriteret për tu proceduar për testime. Përmes një...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes e konfirmon arrestimin e zyrtarit të saj, por nuk e di nëse atë e ka arrestuar Eulex, me urdhët të Tribunalit Special. Sali Mustafa, zyrtar civil i Ministrisë së Mbrojtjes dhe ish-shef...
Lajme16 Shtator 2020
Sot, në ambientet e Kuvendit të Kosovës, kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani dhe ministri i Mbrojtjes, z. Anton Quni, nënshkruan Marrëveshjen e Mirëkuptimit, me të cilin mundësohet që Ministria e Mbrojtjes dhe FSK-ja ta...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ka vdekur profesori Sabit Brokaj. Mësohet se 78 vjeçari ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak. Brokaj lindi në 7 janar 1942, në Vlorë. Nga viti 1959 deri në vitin 1964, Brokaj shërbeu si ndihmës...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë vizitës në Gjermani ka takuar disa politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari. Kurti ka thënë se në këto takime ka biseduar mbi rëndësinë e bashkëpunimit ndërshtetëror në fushën...
Lajme07 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Bordi përzgjedhës pas përfundimit të testimeve të parapara me rregulloren nr. 03/2020 për Rekrutim në Forcën e Sigurisë së Kosovës ka bërë përzgjedhjen e listës së ngushtë së kandidatëve...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ministri turk i Mbrojtës Hulusi Akar dha një mesazh të fortë sot në ditën e nisjes së stërvitjes rutinë të forcave ajrore. Siç raporton “Hurriyet“, Akar hipi në njërin prej avionëve F-16 që ka flota...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një numër i zyrtarëve sauditë, duke përfshirë dy anëtarë të familjes mbretërore, janë shkarkuar. Një dekret mbretëror tha se Mbreti Saudit, Salman kishte liruar Princin, Fahad bin Turki nga roli i tij si komandant i...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka falënderuar sot deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe të gjithë palët e përfshira për kontributin e dhënë në miratimin e Ligjit Nr. 07/L-006 për parandalimin dhe luftimin e pandemisë...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri Yuri Borisov tha sot në forumin Ushtria-2020 se Rusia ka nisur testimet zyrtare të sistemit të ri të mbrojtjes ajrore S-500. “Fakti është se kanë nisur testimet shtetërore për konfigurimin e sistemit S-500, i...
Lajme24 Gusht 2020
Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që të mbështesë stafin mjekësor që ndodhet në vijën e frontit me pandeminë,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.