×
Etiketë: marrëveshjeve
Lajme02 Shtator 2020
Gjatë emisioni Info Magazinë u diskutua për takimin e 4 shtatorit në Washington. Safet Gërxhaliu, ekspert i ekonomisë tha se dialogu nuk ka alternativë, e kundërta nuk i konvenon as Kosovës e as SerbisëSipas tij...
Lajme02 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është angazhuar që mes Kosovës e Serbisë të ndryshohej dinamika e situatës. Sipas Këshilltarit të Lartë të Presidentit Trump, ai këtë donte ta bënte përmes zhvillimit...
Lajme30 Gusht 2020
Pas dy viteve mungesë, në javën e tretë të shtatorit do të mblidhen qeveritë e dy shteteve shqiptare në Shkodër. Kosova dhe Shqipëria pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje të përbashkëta. E nga tri prej tyre...
Lajme25 Gusht 2020
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, në prani të shefes së atëhershme të diplomacisë evropiane Federica Mogherini, nënshkruan marrëveshjen për Telekomunikacionin, marrëveshjen për Energjinë, për lirimin për qarkullim të urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë dhe...
Lajme23 Korrik 2020
Shefja e BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka mirëpritur ratifikim nga Kuvendi i Kosovës të pesë marrëveshjeve ndërkombëtare. Apostolova ka deklaruar se ratifikimi i këtyre marrëveshjeve ia mundëson pjesëmarrjen Kosovës në programet e BE’së. “E...
Lajme23 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë në qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka përshëndetur votimin nga ana e deputetëve të Kuvendit të Kosovës të pesë marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai e ka cilësuar këtë si hap të madh dhe thellim të...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka falenderuar deputetët për miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai tha se këto marrëveshje ndihmojnë në zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Ndërsa, siç duket sot nuk do të hyj në rend...
Lajme10 Korrik 2020
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka kërkuar nga partitë politike kosovare që të bëhen bashkë dhe të punojnë në të mirë e qytetarëve. Heldt nga IKShPK-ja kur edhe ka dhuruar RT-PCR teste për...
Ekonomi09 Korrik 2020
Berat Rukiqi, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, dhe Arian Zeka, kryetar i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës, kanë kritikuar skenën politike në Kosovë për mosratifikimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare që Kosovës pritet t’ia sjellin...
Front TV03 Korrik 2020
Mbledhjet mes dy qeverive shqiptare pritet të rikthehen. Muaji shtator është vënë si afat i ri për takim në Shkodër mes dy ekzekutiveve shqiptare. Kjo u bë e ditur në konferencën e përbashkët për medie...
Lajme23 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka reaguar pas debatit të sotëm në Kuvend të Kosovës, ku në mungesë të kuorumit dështuan të miratohen marrëveshjet ndërkombëtare. Tahiri ka shkruar në Facebook se mungesa e vullnetit për...
Front TV23 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se vet procesi i votimit të marrëveshjeve ndërkombëtare është kompleks, raporton Front Online. “Kur vet kërkesa kushtetuese që për marrëveshje ndërkombëtare kërkohen...
Lajme23 Qershor 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë që gjatë ditës nga kjo parti do të bëhet publike lista e marrëveshjeve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.