×
Etiketë: marrë
Lajme21 Gusht 2020
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, mes Kosovës dhe Serbisë, mund shtyhet në një datë të përshtatshme, ashtu që edhe Presidenti Trump të jetë pjesë e tij. Takimi i caktuar mes Kosovës dhe Serbisë më 2...
Lajme21 Gusht 2020
Gani Geci është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai këtë njoftim e dha përmes një postimi në facebook. Postimi i tij pa ndërhyrje: Te dashur miq Pas marrjes në pyetje të presidentit të Republikës së Kosovës...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj sot ka bërë të ditur se ka nisur takimet me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti lidhur me punimet në rrugën Deçan-Plavë. Në një postim në Facebook ai ka...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Fauci: Nuk mund ta detyroni dikë të marrë një vaksinë Eksperti kryesor për sëmundjet infektive në SHBA, Anthony Fauci, ka thënë se nuk pret që vaksina e koronavirusit të bëhen e detyrueshme për të gjithë...
Lajme18 Gusht 2020
Nënkryetari i LDK-së që është njëkohësisht edhe kryetar i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për debatin që lidhet me zgjedhjen e presidentit të ri. Haziri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) njofton se nga data 17 gusht 2020, në të gjitha Qendrat për Punë Sociale, ka filluar procesi njoftues dhe ankimor lidhur me vendimin për asistencën mujore, sipas masës...
Lajme17 Gusht 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka bërë të ditur se të gjitha familjet që kanë aplikuar për asistencë mujorë në vlerë 130 euro dhe ende nuk i kanë marrë ato, mund të...
Lajme15 Gusht 2020
Qytetarëve që ju merren të dhënat nga Policia e Kosovës, të cilët nuk respektoj masat anti-Covid-19, (si emri, mbiemri dhe numri i letërnjoftimit), parashihet të gjobiten ose të dënohen me burgim deri në tetë vjet....
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Shkencëtarët që janë të angazhuar për ta këshilluar qeverinë britanike kanë thënë se sëmundja Covid-19 do të përhapet më shumë gjatë dimrit dhe tualetet publike janë ndër vendet më të rrezikshme ku njerëzit mund të...
Lajme09 Gusht 2020
Tash e dy dekada, banorët e fshatit të Karaçevës pothuajse janë lënë pas dore nga institucionet e Kosovës. Ndërkohë që janë pa vëmendje institucionale, "vizitorë" të shpeshtë në territorin e tyre kanë xhandarmërinë serbe. Selver...
Ekonomi08 Gusht 2020
Pagesën minimale prej 170 eurove që parashihet në pakon emergjente për punëtoret e sektorit privat nuk e kanë marrë të gjithë punëtoret e këtij sektori. Kështu thotë kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Kush duhet ta marrë i pari vaksinën për COVID-19? Autoritetet shëndetësore të SHBA shpresojnë që në fund të muajit të ardhshëm të kenë disa udhëzime se si t’i racionojnë dozat fillestare, por ky nuk do...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic, u deklarua se nuk do të pushoj deri në frymën e fundit të punoj për krijimin e Kishës së Malit të Zi. Ligji i ri miratuar nga Mali...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.