×
Etiketë: lokal
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Njëmbëdhjetë persona kanë vdekur pas një sulmi në një bar në Meksikë të dielën, kanë njoftuar autoritetet meksikane, raporton agjencia Reuters. Meksika është duke luftuar për të ulur numrin e vrasjeve në vend dhe i...
Kronika22 Shtator 2020
Në një lokal në të cilin luhen lojëra elektronike në Vushtrri janë shqiptuar 14 gjoba ndaj personave që ishin aty pas orës 10:30. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë. Drejtori i Inspektoratit...
Kronika13 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se ka arrestuar dy persona pasi që ata janë hasur në një lokal ku zhvilloheshin lojëra fati, transmeton Front Online. "Rr. Musa Zajmi, Gjakovë 12.09.2020, 21:00. Janë arrestuar dy të...
Kronika11 Shtator 2020
Një person ka informuar se lokali i tij, në rrethana të pa njohura është përfshirë në zjarr. Zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin. Sipas ankuesit, vlera e dëmit është e lartë. Rasti është duke u hetuar.
Kronika10 Shtator 2020
Një kosovar është dënuar nga Gjykata Penale në Luzern me gjashtë vjet burgim, pasi në një zënkë në shtator të vitit 2017 në një lokal, kishte therr me thikë një person të sigurimit të lokalit,...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka arritur të martën në Kenosha të Wisconsin, përkundër dëshirës së liderëve lokal, të cilët frikësohen se ardhja e tij mund të rristë tensionet në këtë qytet që javët e kaluar...
Kronika20 Gusht 2020
Në Kosovë, personat e infektuar me koronavirus nuk po respektojnë masat e vetizolimit, duke rrezikuar kështu edhe rrethin e tyre dhe personat me të cilët mund të kenë kontakt. Njëjtë ndodhi edhe në Ferizaj. Atje...
Lajme18 Gusht 2020
Në Kamenicë është arrestuar një person pasi raportohet se njësiti policor në lokalin e tij kishte vërejtur prezencën e shumë personave, të cilët nuk kanë qenë duke e mbajtur distancën sociale dhe nuk kanë respektuar...
Lajme12 Gusht 2020
Ish ministri i Arsimit, Ramë Buja, ka thënë se çështja e vazhdimit ose jo të procesit të mësimdhënies/mësimnxënies nuk duhet t’i lihet nivelit lokal. “Nuk më duket që është e qëlluar. Për faktin që jemi...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka pritur sot në një takim ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka diskutuar në lidhje me nevojat dhe kërkesat e arsimit lokal, gjendja...
Lajme16 Korrik 2020
Dhunë, arrestime me forcë e bërtima ka pasur sot rreth orës 11:00 në një lokal në qendër të Prizrenit. Një person ka treguar se policë të njësisë speciale e kanë arrestuar me forcë pronarin e...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Lulzim Basha është ne kërkim të ekipit te ri drejtues me të cilët synon te rikthejë Partinë Demokratike në pushtet. Burime nga selia blu i thanë gazetares të Top Channel Elda Menga se kryetari demokrat...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Autoritetet gjermane po vendosin masa lokale të izolimit pas një shpërthimi të infektimeve me koronavirusin e ri në një fabrikë të mishit. Më shumë se 1.300 punonjës të fabrikës në Tonies kanë dalë pozitiv në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.