×
Etiketë: lirë
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka folur në seancën e parë ndaj tij në Gjykatën Speciale. Ai ka thënë se nuk e njeh këtë gjykatë, të cilën e ka quajtur me afat të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë të njerëzve me vendet e Bashkimit Evropian. Përkrahësit e këtij ndryshimi thonë se largimi nga marrëveshja do t’ia mundësojë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Zviceranët do të vendosin të dielën me referendum nese do të braktisin marrëveshjen e lëvzijes së lirë të njerëzve me Bashkimin Europian. Mbështetësit thonë se një kontroll më i mirë i kufijve do të lejojë...
Lajme19 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në 21-vjetorin e themelimit të Trupave Mbrojtëse të Kosovës, ka thënë se në këtë datë u jetësua ëndrra e Kosovës së lirë. Thaçi ka thënë se “bashkë me partneret strategjik...
Ekonomi15 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka biseduar për projektet zhvillimore të Vushtrrisë. Ai me këtë rast tha se kryeministri Hoti dhe...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ekziston një botë e gjerë e lirë nga coronavirusi, ku njerëzit mund të lëvizin pa maska, si dhe ta vëzhgojnë pandeminë nga mijëra kilometra larg. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, Antarktiku është i vetmi kontinent në...
Ekonomi12 Shtator 2020
Malet e Prishtinës po vazhdojnë të priten ilegalisht çka po i dëmtojnë shumë, sidomos ata të Butovcit e Rimanishtës. Sipas inspektoratit të agjencisë së pyjeve, pandemia ka ndikuar që numri i prerësve ilegal të rritet...
Kronika09 Shtator 2020
Një familje në Prishtinë është në hall me djalin e tyre. I dyshuari sipas prindërve me forcë nënës së tij ia kishte marrë telefonin celular të vlerës rreth 60 euro dhe e kishte shitur tek...
Lajme07 Shtator 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” kanë mbetur 42 shtretër të lirë për personat e infektuar me COVID-19. Kështu kanë bërë të ditur nga Spitali i Vushtrrisë. Më 13 gusht, ky spital në një prononcim...
Lajme02 Shtator 2020
Argumentet e njejta si të Ministrisë së Shëndetësisë se Udhëzimi Administraiv 02/2019 është i pazbatueshëm i ka edhe Shoqata e Distributorëve Farmaceutik të Kosovës. Milaim Abdullahu nga kjo Shoqatë ka thënë për “Front Online” se e...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën Ndërkombëtare për të Zhdukurit, ka thënë se motrat, vëllezërit e fëmijët tonë të pagjetur nuk janë vetëm numra, por mbesin plagë e hapur për...
Ekonomi21 Gusht 2020
    Petrol Company ka njoftuar se nga sot e ka filluar ofertën më të re dhe më të leverdishme për të gjithë taksitë e vendit tonë, duke u ofruar zbritje prej 8 cent në...
Lajme18 Gusht 2020
Shtimi i madh i të prekurve me Coronavirus ka bërë që shumë Klinika të QKUK-së të bëhen strehë e trajtimit të këtyre pacientëve. Një prej tyre është edhe Klinika e Pulmologjisë, pacientët e prekur me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.