×
Etiketë: ligj
Lajme24 Shtator 2020
Kujtim Gashi nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se subjekti që ai përfaqëson, nuk do ta votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonimike të propozuar nga LDK. Sipas tij ligji i propozuar nga PDK, ishte më...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Pas paralajmërimit të Edi Ramës në seancën plenare të 7 shtatorit se duhet një ligj i posaçëm për Presidentin e Republikës, deputetët e tij nuk ndenjën duar kryq. Gazetarja e politikës Elda Menga raporton se...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh se shumica do të iniciojë një nismë për një ligj organik për institucionin e Presidentit. “Është koha që Kuvendi t`i jap drejtim qartësimit të kompetencave formale dhe substanciale,...
Lajme20 Korrik 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se në kuadër të bashkëpunimit me Odat e Profesionistëve Shëndetësor, me anë të shkresës zyrtare, sot iu është drejtuar kryeministrit të vendit, kryetares së Parlamentit, si...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë kërkon disiplinimin e ushtarakëve nëpërmjet një ligji. Report Tv ka siguruar projektligjin. Për shkeljet, ndëshkimet janë nga ulja e gradës, ulja e pagës e deri në përjashtim nga ushtria. Ushtarakëve...
Lajme08 Korrik 2020
Ambasada amerikane në Prishtinë e ka parë si hap pozitiv deklaratën e ministrit të Drejtësisë së Kodi i ri Civil i hap rrugë lejimit me ligj të martesave të së njëjtës gjini. Në një postim...
Lajme30 Qershor 2020
Juristi, Ehat Miftaraj, me anë të një shkrimi në facebook i ka reaguar Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj i cili paralajmëroi se tashmë do të vepreojnë me forcën e ligjit. “Mire shume, vetem te kishe...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Bartësi i njësisë zgjedhore numër katër dhe nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikolloski në tubimin e sotëm në Novaci tha se për tre ditë me radhë i bën thirrje Zoran Zaevit të deklarohet për kapitalin e...
Lajme22 Qershor 2020
Finalizimi i Ligjit të Punës dhe Pushimit të Lehonisë çështje që kanë mbetur në procedurë që nga legjislatura e kaluar, rritja e aftësimit profesional dhe rëndëisa e përgatitjes së fuqisë punëtore në përputhje me nevojat...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është duke raportuar para Komisionit për Shëndetësi në lidhje me situatën pandemike në vend. Derisa po shtohet rasteët e të infektuarëve dhe nuk pritet që kjo situatë të tejkalohet lehtë,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.