×
 • Lajme
 • Lajme

  Reshitaj kërkon ligj të përkohshëm kundër Covid-19

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është duke raportuar para Komisionit për Shëndetësi në lidhje me situatën pandemike në vend.

  Derisa po shtohet rasteët e të infektuarëve dhe nuk pritet që kjo situatë të tejkalohet lehtë, kryetarja e këtij komisioni Albena Reshitaj ka kërkuar që të krijohet një ligj i vecantë, e i cili do të ishte i përkohshëm kundër Covid-19.

  “Ne si deputetë kërkojmë të ketë një ligj të ri për luftimin e Covid-19. Me këtë ligj të përkohshëm do të menaxhohej më mirë situata, si dhe do të funksionalizohej ndihma për rimëkëmbje ekonomike, prandaj presim edhe ndihëm tuaj e cila do të ndikonte edhe në menaxhimin p më të mirë të kësaj situate”, tha Reshitaj.

  E përgjigja e Zemajt ishte që të lihen të bëjnë punën e tyre, në kohën kur ende nuk kanë mbushur dy javë të plota të punës.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Gjykata Komerciale e ka pezulluar edhe në rivendosje ndërtimin e Rrugës A. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Lindita i ka treguar Albës për një situatë të ‘sikletshme’ që i kishte ndodhur me Lumbardhin....
  Vip01 Dhjetor 2023
  Adri dhe Edona janë kapur me Azemin, pas kurthit që ai dhe Blerando ia thurën banorëve. Si Adri po ashtu edhe Edona,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.