×
Etiketë: leje
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka bërë të ditur se gjatë vitit 2019 në Divizionin për të huaj, viza dhe lejeqëndrim janë shqyrtuar 6 mijë e 800 kërkesa për leje qëndrim. Gjatë...
Lajme15 Shtator 2020
Në Mitrovicë të veriut po vazhdojnë punimet në laboratorin e ri në të cilin parashihet të bëhen testet për COVID-19. Ai po financohet nga Beogradi, saktësisht nga Milan Radojqiq, njeriu të cilin autoritetet kosovare të...
Lajme13 Shtator 2020
Shteti i Kosovës nuk po ia del ta mbrojë pasurinë e bujshme natyrore në parkun kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”.  Ndonëse ky park ka mbi 8 vjet që mbrohet me ligj, ai nuk ka gjetur zbatim....
Kronika11 Shtator 2020
I akuzuari për vrasjen e Isa Sejdiut brenda Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Valon Iberdemaj ka pranuar dy nga veprat penale për çka ishte i akuzuar nga Prokuroria e Prishtinës dy vite më parë. Iberdemaj...
Lajme08 Shtator 2020
Ambasada e Suedisë në Prishtinë ka paralajmëruar qytetarët rreth mashtrimeve të mundshme për shengen viza, leje pune dhe leje qëndrimi. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada u ka bërë me dije qytetarëve...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Qeveria nuk ka përgjigje konkrete nëse do t’i rrënojë të gjitha ndërtimet pa leje, siç veproi me objektin para QT Mavrovasja. Nga atje për Alsat thonë se për ndërtimet pa leje nuk është diskutuar në...
Kronika26 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se Operacioni policor “Mali” vë në pranga katër të dyshuar për vepra penale ‘kultivimi i bimës së hashashit, shkurres së kokainës ose bimëve të kanabisit’ dhe  ‘mbajtje në pronësi, kontroll...
Kronika22 Gusht 2020
Pronari i kompanisë AIM, Arben Maloku, në mëngjesin e të shtunës, është arrestuar nga policia në Klinë. Arben Maloku, para një muaji kishte filluar ndërtimin e një shtëpie, në pronë të tij, mirëpo inspektoriati i...
Kronika19 Gusht 2020
Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaj, ndaj të pandehurit Burim Kolgeci. Ai dyshohet...
Lajme13 Gusht 2020
Në Zonën Industriale, në kohë pandemie, janë vendosur konstruksione metalike pa leje në disa sipërfaqe - pavarësisht ndalesave nga ana e Komunës së Prishtinës. Zëdhënësi i Komunës Adonis Tahiri ka bërë të ditur se vendimet...
Lajme12 Gusht 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shqyrtuar sot propozimin e deputetit të LDK-së Haxhi Avdyli, mbështetur edhe nga 41 deputetë tjerë nënshkrues, për formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe...
Vip08 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka thënë se Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje këngëtarit Gramoz Aliu të mbaj turne në Mitrovicë, pa e pytur fare komunën. Bahtiri tha se Qeveria...
Lajme04 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës vazhdon t’i gjobisë kompanitë të cilat po hedhin dheun në hapësirat që nuk iu lejohet pa pasur leje përkatëse. Shkak i kësaj, inspektorët e Komunës së Prishtinës, sot i kanë gjobitur dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.