×
Etiketë: kufizuese
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Kryeministri irlandez, Leo Varadkar njoftoi sot se qeveria e tij do të përshpejtonte edhe një herë procesin e lehtësimit të masave kufizuese në Irlandë, në sajë të progreseve të regjistruara në luftën kundër koronavirusit. “Qeveria...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se si ministër i Shëndetësisë do të bëjë çmos që të mos ketë rikthim të masave kufizuese. Zemaj ka thënë se do të angazhohet që t’ua mundësojë qytetarëve...
Lajme18 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ekziston mundësia e rikthimit të masave kufizuese nëse vazhdon të ketë rritje të numrave të të prekurve. ‘’Është për keqardhje nëse situata...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Një drejtor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka thënë se Britania e Madhe nuk duhet t’i largojë masat kufizuese derisa sistemi për testim dhe përcjellje të jetë i gatshëm për menaxhimin e një numri të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.