×
Etiketë: kufizuese
Lajme22 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut po konsideron se është koha për lehtësimin e masave kufizuese për COVID-19 Përmes një komunikate për media, KMDLNj deklaron se vendosja e maskave në ambiente...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kufizimet si pasojë e koronavirusit kanë çuar në një rënie të përdorimit të transportit në të gjithë botën. Por ndonëse këto masa kanë shkaktuar telashe te njerëzit, ato kanë qenë një lajm i mirë për...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Kroacia riktheu disa kufizime antiCOVID-19 në përpjekje për të frenuar shpërthimin e shpejtë të pandemisë, që ka nxitur largimin e turistëve të huaj. “Duke kërkuar të frenojë përhapjen e koronavirusit dhe të veprojë në bazë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Gjermania, një prej vendeve, deri tani më të kursyera në Evropë nga koronavirusi, ka riforcuar dispozitivin e saj kundër pandemisë përballë rrezikut për një valë të dytë të importuar nga pushuesit e kthyer nga pushimet....
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Masat e rikufizimit të pjesshëm në fuqi në rajonin e Lisbonës për të kontrolluar vatrat e përhapjes së koronavirusit të ri janë zgjatur të paktën deri në fund të korrikut, njoftoi qeveria portugeze. “Ky vendim...
Kronika13 Korrik 2020
Dy persona janë ndaluar në Prizren të dielën për mosrespektim të masave kufizuese të vendosura për të parandaluar përhapjen e pandemisë COVID-19, është njoftuar në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. Në Prizren, Prishtinë, Ferizaj...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Autoritetet e Kosovës kanë shprehur shqetësimin lidhur me vendimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, që gjatë hyrjes në këtë shtet, qytetarët e Kosovës duhet ta kenë testin e koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë i Qeverisë së...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut paralajmërojnë se nuk ka kthim të masave kufizuese pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik. Këtë dje e paralajmëroi ministri i Shëndetësisë, Venko...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Izraeli i ka kthyer disa masa kufizuese për shkak të rritjes së numrit të rasteve të Coronavirusit në ditët e fundit, përfshirë mbylljen e menjëhershme të bareve, qendrave të fitnesit dhe sallave për tubime. Gjatë...
Lajme05 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri thotë se kufizimi i lëvizjes është i domosdoshëm por i dëmshëm për ekonominë. Qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti vendosi sot që kufizime në disa qytete të Kosovës,...
Front TV27 Qershor 2020
Me fillimin e përhapjes së pandemisë Covid-19, mungesa e bazës ligjore sipas drejtorit të Departamentit për Operacione në Policinë e Kosovës, Afrim Ahmetit e ka gjetur policinë e Kosovës, në një situatë të pafavorshme për...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Autoritetet gjermane janë duke i rivendosur masat e kufizimit të lëvizjes, pas një shpërthimi të ri të virusit i lidhur më një fabrikë të paketimit të mishit, raporton BBC-ja të martën. Më shumë se 1.300...
Lajme20 Qershor 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid019 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që të mos përkeqësohet situata. “Kjo rritje shqetësuese e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.