×
Etiketë: kroat
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka dy krahë, njëra prej tyre çon në Bruksel e tjetra në Washington. Këto deklarata Plenkoviq i ka dhënë sot gjatë një...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Anëtari kroat i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Zheljko Komshiq ka thënë se Millorad Dodik e kundërshton njohjen e Kosovës, por sipas tij kjo çështje ka marrë fund. Ai shton se anëtari serb i Presidencës...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Historiani, politikani dhe shkrimtari, Ivo Banac ka vdekur të martën në moshën 74-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë, kanë bërë të ditur familjarët e tij. Banac ka qenë profesor emeritus i historisë në Universitetin Yale...
Lajme30 Qershor 2020
Avokati i njohur amerikan me origjinë kroate, Luka Misetic, ka thënë se Presidenti Thaçi ka të drejtë kur thotë se nuk e di nëse ishte intrigë apo rastësi, lëshimi i një aktakuze të pakonfirmuar, rrugës...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Idris Sulejmani, shqiptar nga fshati Zherovjan Komuna e Tetovës, i cili jeton në Porec të Kroacisë, ka shpallura kandidaturën e tij për deputet i pavarur në Parlamentin kroat. Kandidimi i Sulejmanit bëhet në kuadër të...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, me rastin e zgjedhjes së tij në krye të Qeverisë. Në urimin e tij thuhet: I nderuar Kryeministër,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.