×
Etiketë: kalojë
Lajme28 Shtator 2020
Gazetari Baton Haxhiu thotë se ishte Vjosa Osmani ajo që i dha fitoren Vetëvendosjes në zgjedhjet e fundi. Sipas tij, në tërë fushatën zgjedhore diskursi i saj nuk ishte fitues, por në funksion të partisë...
Lajme25 Shtator 2020
Nga Oda e Afarizimit të Kosovës kanë thënë se janë tejet e shqetësuar për mosshyqrtimin e kërkesave të biznesit dhe mosvotimin ende të këtij Projektligji. OAK për të disatën herë pas dërgimit të kërkesave të...
Lajme23 Shtator 2020
Përkundër se në dy seancat e fundit koalicioni qeverisës nuk ka arritur të kaloi me shumicë të thjeshtë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti e ka mohuar se nuk i kanë votat e mjaftueshme...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Sipas NASA, asteroidi 2014 QJ33 do të arrijë orbitën e Tokës të enjten. Një asteroid gjigant pritet të kalojë orbitën e Tokës të enjten, 17 shtator. Trupi qiellor, i njohur zyrtarisht si asteroidi 2014 QJ33,...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka thënë se çfarëdo marrëveshje përfundimtare që arrihet me Serbinë duhet të kalojë nëpërmjet Kuvendit. Sipas saj, para se të arrihet marrëveshja përfundimtare, është e domosdoshme që Kuvendit t’i dorëzohet platforma e...
Lajme03 Shtator 2020
Pasi që u zyrtarizua se ish komandanti i UÇK-së, Agim Çeku u ftua nga Gjykata Speciale, përmes një postimi në facebook reagoi kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai tha se Çeku ishte nga kontribuesit më...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, përmes një videomesazhi në gjuhën shqipe në llogarinë e tij elektronike Twitter, propozon, sipas tij, zgjidhjen më të mirë për ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë dhe pa shkelur ligjin...
Kronika15 Gusht 2020
Polica e Shqipërisë ka arrestuar kosovarin me iniciale A.K., 37 vjeç, pasi kishte tentuar të udhëtojë në drejtim të Italisë, me dokumente të falsifikuara. Sipas njoftimit të Policisë, rasti ka ndodhur në Durrës. Me rastin...
Lajme14 Gusht 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi po kërkon që Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike të jetë prioritet, dhe të kalojë në procedurë të përshpejtuar. Sipas tij, sa më shpejt duhet që t’i mundësohet...
Lajme03 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar shërim të shpejtë Kryeministrit Avdullah Hotit, pas infektimit me COVID-19, raporton Express. Thaçi u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i zbatojnë rekomandimet e institutcioneve shëndetësore dhe u...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se sot mësohet a do të kalojë propozimi i saj që tu ndihmohet grave që lindin në spitalet publike, me...
Ekonomi25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti shpreson se gjatë javës së ardhshme, do të kalojë buxheti në lexim të dytë. Shefi i ekzekutivit theksoi se fondi për rimëkëmbje ekonomike është pjesë e buxhetit prej 385 milionë...
Ekonomi13 Korrik 2020
Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, të premten para deputetëve paraqiti dhe arsyetoi Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e ligjit me nr. 07L001 mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.