×
Etiketë: infektuar
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Numri i personave të infektuar me virusin Covid-19 në botë, sipas faqes së statistikave worldometers.info. ka arritur në 29 milionë e 813 mijë e 565, transmeton Front Online. Numri i personave të vdekur nga ky...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Prindërit e dy binjakëve të lindur me COVID-19, kanë treguar të gjithë frikën që kanë përjetuar në ato kohë. Sarah Curtis, 32-vjeçe dhe bashkëshorti i saj Aron, nga Cumbria e Britanisë së Madhe, janë shprehur...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milionë. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë infeksione, më tepër se 6.4 milion raste. India ia ka kaluar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milion. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë infeksione, më tepër se 6.4 milion raste. India ia ka kaluar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në mbarë botën, numri i rasteve të të prekurve me koronavirus i ka tejkaluar 28,3 milionë, ndërsa numri i viktimave tashmë është mbi 911 mijë, sipas të dhënave të përditësuara të OBSH-së. Shtetet e Bashkuara,...
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...
Lajme10 Shtator 2020
Që nga muaji mars të burgosurit që e gëzojnë të drejtën të shkojnë për vikende në shtëpi nuk e kanë shfrytëzuar këtë të drejtë. Kjo për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit korona. Por...
Lajme09 Shtator 2020
Sipas tij drejtorit të Klinikës së Biokimisë, Shemsi Veselit, edhe numri i qytetarëve të infektuar është më i madh se që raportohet. “Kohën e fundit me setin e testeve që ju kanë dedikuar Klinikës se Neurologjisë,...
Lajme08 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë ka bërë të ditur po ashtu se 20 infermier në këtë klinikë janë infektuar me virusin Covid-19, nga të cilët njëri edhe ka përfunduar me vdekje. Ismaili ka treguar se...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Në Mal të Zi janë regjistruar 216 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ndërsa kanë vdekur tre pacientë si pasojë e COVID-19. Siç ka lajmëruar Instituti i Shëndetit Publik në Mal...
Vip08 Shtator 2020
Çifti i njohur dhe disa prej të afërmve dhe anëtarëve të stafit të tyre raportohet të kenë luftuar me virusin korona në fillim të këtij viti. Victoria dhe David Beckham u infektuan me Covid-19 në...
Sport07 Shtator 2020
Para pak minutash në mediet tona qarkulloi një lajm kinse kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19. Mirëpo, në një bisedë me lajmi.net, Ademi e ka demantuar këtë...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në botë ka shkuar në 26 miliionë e 886 mijë e 386, transmeton Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave worldmetters.info, 880 mijë e 419 persona kanë vdekur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.