×
Etiketë: humbur
Lajme20 Shtator 2020
Situata e pandemisë dhe masat kufizuese që ishin ndërmarrë kundër virusit, i ka shkaktuar dëme të mëdha edhe Stacionit të Autobusëve në Prishtinë.Drejtori i stacionit të autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti ka thënë se situata...
Ekonomi17 Shtator 2020
Nga fillimi i pandemisë e deri më tani humbjet e bizneseve në vend janë 1 miliard euro, që është një alarm për vendimmarrësit. Kështu është thënë në konferencën e përbashkët të Odës Ekonomike të Kosovës...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Analistët grekë kanë paralajmëruar se qëndrimi i Athinës është mjaft problematik, në kulmin e tensioneve të vazhdueshme me Ankaranë në Mesdhe. Ai argumenton se Greqia mund të humbasë një luftë të mundshme me Turqinë, duke...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në facebook thotë se të paktën 100 mijë shqiptarë kanë humbur vendin e punës për shkak se 32 mijë biznese janë mbyllur këtë vit. I bindur...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryeministri britanik Boris Johnson punësoi trajnerin personal Harry Jameson për të humbur peshë, pasi pranoi se ai ishte "tepër i dhjamosur" pasi kontraktoi virusin e koronës. Johnson u pranua në spital me COVID-19 në prill,...
Kronika22 Gusht 2020
Pasditen e djeshme në fshatin Terpezë të komunës së Malishevës ka humbur një 2 vjeçar. Nga komuna e Malishevës kanë treguar se ende nuk është gjetur fëmija 2 vjeçar dhe se po vazhdon kërkim edhe...
Lajme22 Gusht 2020
Pasditen e djeshme në fshatin Terpezë të komunës së Malishevës ka humbur një 2 vjeçar. Nga komuna e Malishevës kanë treguar se ende nuk është gjetur fëmija 2 vjeçar dhe se po vazhdon kërkim edhe...
Lajme21 Gusht 2020
Sot janë shëruar edhe 2 qytetarë të tjerë të cilët ishin të prekur me COVID-19, nga Komuna e Malishevës, përderisa nuk është regjistruar asnjë rast i ri gjatë ditës së sotme, apo në 24 orët...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kompanitë serbe në gjashtë mujorin e parë të vitit 2020 kanë eksportuar mallra në Kosovë në vlerë prej 95 milionë eurove, pasi kanë arritur që të rikthejnë 58 % të tregut të cilin e kishin...
Lajme13 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka mbajtur mbledhjen e radhës vlerësuese të gjendjes, pas 12 rasteve të reja pozitive, brenda 24 orëve të fundit. Brenda pesë muajve, bilanci i...
Lajme12 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat e dërguara në komunikimin zyrtar të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës me Komunën e Malishevës, sot një person është shëruar tërësisht, ndërsa janë regjistruar edhe tri raste të reja...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.