×
Etiketë: herët
Lajme24 Shtator 2020
Ai ësht një nga kryetarët më aktiv të komunave. Bali Muharremaj, i pari i Suharekës e ka nisur ditë herët, madje në terren. Këtë e tregon edhe postimi i tij në FB, i cili posa...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme28 Gusht 2020
Aleanca Kosova e Re beson që Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që duhet të çojë në njohje të ndërsjellë. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli...
Lajme13 Gusht 2020
Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, padyshim se është ndër kryetarët më të veçantë të komunave të Kosovës, ku si i pavarur i ka mposhtur të gjitha partitë politike. Suma i ftuar në emisionin...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se beson se herët a vonë pastërtia e luftës në Kosovë do të lahet me drejtësi. Haziri, tha se kjo është hera e tretë që po provohet të...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
I pyetur nëse Bashkimi Demokratik për Integrim ka filluar bisedimet për formimin e përbërjes së re parlamentare, kreu i kësaj partie Ali Ahmeti menjëherë pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Anulimi i takimit të Uashingtonit ka bërë që Bashkimi Evropian, Franca dhe Gjermania të rindezin motorët sa i përket çështjes së dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Vetëm brenda një periudhe shumë të shkurtër...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezikun e shpërthimeve të njëkohshme të influenzës dhe të COVID-19, sëmundjes që e shkakton koronavirusi,...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...
Lajme26 Qershor 2020
Nëse Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, këshilltari i tij për siguri kombëtare dhe emisari i tij për dialogun Kosovë-Serbi nuk ishin në dijeni të lëvizjes që do ta bënte Zyra e Prokurorit të Specializuar me...
Lajme25 Qershor 2020
Ish i Dërguari i Posaçëm i BE’së për rajonin, Wolfgang Petritsch, ka folur pas aktakuzës së ngritur nga Prokuroria Speciale e Hagës kundër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe disa të tjerëve. Ai...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Holanda ka nisur t’i kthehet normalitetit, pas disa muajve me masa kufizuese për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Kryeministri Mark Rutte tha të mërkurën mbrëma në Hagë se heqja e kufizimeve po bëhet dy muaj...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.