Gjuha:
×
Etiketë: grupi
Lajme29 Shtator 2020
Në Kuvendin e Republikës së Kosovës, sot u konstituua Grupi i Deputetëve të Gjelbër i Legjislaturës së VII. Sipas Grupit me përfaqësim gjithpërfshirës politik, avancimi i politikave të gjelbra në vend, përveç se ndikon pozitivisht...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se në mbledhjen e ardhshme të qeverisë pritet të votohet grupi punues për të themeluar Institutin për krimet e luftës që kanë ndodhur në Kosovë. Ai...
Front TV17 Shtator 2020
Deputetja e LDK-sësë, Vlora Limani Hajduni si kryesuese e grupit të grave deputete ka folur në seancën e sotme për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, që akuzohet për vrasjen e gruas dhe vajzës së...
Kronika17 Shtator 2020
Ministri i Ministrisë Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në cilësinë e Koordinatorit Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit të Terrorizmit, ka mbajtur takimin e parë informues me anëtarët e Grupit Punues për...
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se Florent Spahija nga KDI është zgjedhur kryesues i grupit punues për Vettingun. “Takim përmbajtësor me z. Florent Spahija nga KDI, dhe përfaqësues të Departamentit të...
Lajme03 Gusht 2020
Sot do të mblidhet Grupi Ndërinstitucional për Menaxhimin e Incidenteve. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Brendshme, ku është njoftuar se ministri i Punëve të Brendshme, njëherësh koordinator i Grupit Ndërinstitucional për Menaxhimin...
Lajme29 Korrik 2020
Grupi Punues i Ministrisë së Drejtësisë për finalizimin e Projekt-Kodit të Procedurës Penale, sot ka mbajtur takimin e radhës në të cilin ka marrë pjesë edhe ministri Selim Selimi. Gjatë këtij takimi është diskutuar për...
Lajme10 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se anëtarët e Grupit të Ekspertëve të zgjedhur nga qeveria e kaluar për procesin e vettingut, e të cilët kanë dhënë dorëheqje dy ditë më parë nga ky...
Kronika09 Korrik 2020
Sonte te “Banesat e Bardha” në Prishtinë është goditur një biçiklist nga një veturë. Në lidhje me këtë ka pasur një reagim nga grupi “Merakli t’Biciklave”, ku thonë që sonte nuk pësoi një çiklistë por...
Lajme09 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, që nga përhapja e coronavirusit në Kosovë, ka dhënë rekomandime që për ta ruajtur shëndetin duhet të mbahet distanca prej 1.5 metra dhe të vendosen maskat mbrojtëse. Por,...
Lajme09 Korrik 2020
Me kalimin e deputetit Haxhi Shala në kuadër të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është shuar Grupi Parlamentar Nisma, raporton Front Online. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se me këtë rast...
Lajme08 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë Selim Selimi është deklaruar lidhur me dorëheqjet e fundit që u bënë nga anëtarët e grupit të pavarur për procesin e vettingut. Ai ka thënë madje se të premten do të mbajë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.