Lajme

Grupi Parlamentar i AAK-së nuk i respekton masat mbrojtëse ndaj coronavirusit

Grupi Parlamentar i AAK-së nuk i respekton masat mbrojtëse ndaj coronavirusit
15:07 | 09 Korrik 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, që nga përhapja e coronavirusit në Kosovë, ka dhënë rekomandime që për ta ruajtur shëndetin duhet të mbahet distanca prej 1.5 metra dhe të vendosen maskat mbrojtëse.

Por, rekomandimet e Institutit nuk po zbatohen nga deputetët e Grupit Parlamentar të AAK-së.

Në një fotografi të cilën e ka postuar në rrjetin social “Facebbok”, deputetja e kësaj partie Teuta Haxhiu, shihet se deputetët nuk po bartin maska dhe distanca është shumë e afër me njëri tjetrin.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera