Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Grupi i grave deputete reagon për uljen e dënimit për Pjetër Ndrecaj

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Deputetja e LDK-sësë, Vlora Limani Hajduni si kryesuese e grupit të grave deputete ka folur në seancën e sotme për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, që akuzohet për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij, raporton Front Online.

  “Pa dashur të tingëlloi si ndërhyrje në sistemin e drejtësisë, në emrin e grave deputetëve shpreh shqetësimin për uljen e dënimit ndaj dorasit të Valbonës dhe vajzës së saj”, ka thënë deputetja duke shtuar se organet e drejtësisë duhet të kenë politika të ashpra ndaj çdo dhunuesi.

  “Organet e drejtësisë duhet të kenë politika të ashpra ndaj çdo dhunuesi e ndaj çdo kujt që shkakton dhunë në familje që të mos shkaktohet fund tragjik sic ishte rasti i Valbonës dhe vajzës së saj. Natyrisht jemi të vetëdijshëm që niveli politik nuk duhet të hyjë në drejtësi, po ne duhet të zhvillojmë politika jo diskriminuese”, ka shtuar Limani-Hajduni.

  Lidhur me deklarimin e deputetes ka folur edhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani.

  “Duke ju bashkuar këtij reagimi, ftoj të gjithë deputetët që t’i bashkëngjiten këtij reagimi për vrasje të tilla të tmerrshme dhe dhunën në baza gjinore”, ka thënë kryetarja e Kuvendit./Front Online

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/244622766890196/

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Ish-i mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Zeqiri, sa herë që vjen data 24...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Faton Abdullahu, ka thënë se po të bëheshin në të kaluarën lëshime sa i përket...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miti i forcave serbe është thyer në Gllogjan. Kështu ka...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me kabinetin e tij qeveritar, ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  “Jemi në mes të procesit për anëtarësimin në NATO. Turqia ka njoftuar se do ta ratifikojë kërkesën tonë para zgjedhjeve. Të njëjtën...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Çdo përpjekje e Ukrainës për të marrë gadishullin e Krimesë do të ishte një arsye për Rusinë që të përdorte “absolutisht çdo...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në zonën mes Korçës dhe Ersekës. Sipas IGJEUM lëkundja...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Franca është e përfshirë nga protestat e dhunshme, kundër reformës së pensioneve. Një ditë me parë protestat degjeneruar në përleshje në të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.