×
Etiketë: grenell
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër të hapur emisarit special amerikan për dialogun Richard Grenell. Ai ka...
Lajme11 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kosova dhe Serbia janë nominuar për çmimin Nobel për Paqe, pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë. Pas këtij lajmi, ka reaguar edhe i dërguari Special...
Lajme11 Shtator 2020
Ka vazhduar polemika e ashpër mes emisarit special të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, dhe Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Kjo e fundit, duke iu përgjigjur Grenellit në reagimin e parë, i kishte...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Gjatë ditëve të fundit ka pasur disa raportime se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic mund të shkelë marrëveshjen e arritur në SHBA duke refuzuar zhvendosjen e ambasadës në Jeruzalem. Por se një gjë e tillë...
Lajme10 Shtator 2020
I dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, në një intervistë për një radio amerikane ka thënë se mospajtimet midis Kosovës dhe Serbisë, para nënshkrimit të marrëveshjes së Uashingtonit, kishin të bënin me...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka dalur në mbrojtje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas polemikave me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Në një shkrim të tij...
Lajme09 Shtator 2020
Albulena Haxhiu e VV-së i ka dalë në mbrojtje shefit të saj në parti, Albin Kurtit, pas reagimit të Richard Grenell ku e akuzonte të parin e VV-së për anti-amerikanizëm. Me anë të një postimi...
Lajme09 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell në një intervistë për mediat amerikane ka shpjeguar marrëveshjen për normalizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Grenell ka thënë se...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-deputeti i PSD’së dhe VV’së, Visar Ymeri thotë se në Kosovë duhet të lejohet debati për dialogun. Ymeri ka thënë se reagimi i Grenellit ndaj Kurtit është i ekzagjeruar. “Zoti Grenell nuk e ka bash...
Lajme08 Shtator 2020
I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka reaguar kreut të Vetëvendosjes Albin Kurtit, lidhur me deklaratat e tij të fundit rreth marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë. Grenell është shprehur se gjithmonë mund...
Lajme05 Shtator 2020
Richard Grenell, i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), për dialogun Kosovë-Serbi, është ankuar se mediat amerikane nuk kanë raportuar për marrëveshjen e djeshme Kosovë – Serbi. Ai ka thënë se është...
Lajme05 Shtator 2020
Emisari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell i ka replikuar ashpër kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani lidhur me një reagim të saj për marrëveshjen e arritur dje në Shtëpinë e Bardhë. Osmani...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.