×
Etiketë: goditur
Lajme12 Shtator 2020
Përveç në shëndetin publik, humbjet gjatë pandemisë Covid-19 në komunën e Rahovecit janë evidente në gjithë sektorët, përfshirë edhe sektorin e bujqësisë. Në këtë komunë deri më tash kanë humbur jetën 27 qytetarë nga koronavirusi,...
Kronika11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Policinë e Kosovës, është raportuar edhe për dhunë në familje. “Fushë Kosovë 08.09.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se ditë më parë pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten...
Ekonomi02 Shtator 2020
Shoqata e Transportuesve dhe të Udhëtarëve të Gjakovës ka shfaqur nevojën që me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të ndihmohen edhe ata, pasi janë dëmtuar shumë gjatë pandemisë COVID-19. Kryetari i kësaj shoqate, Kadri Rrahmani, gjatë...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një grua britanike vdiq në ishullin grek të Korfuzit pasi u godit së fundmi nga një anije. Sipas medieve të huaja, trupi i gruas 60 vjeçare u gjet të hënën afër Plazhit Avlaki, gjerësisht në...
Ekonomi14 Gusht 2020
Sektori i gastronomisë, hotelerisë, turizmit dhe ai i prodhimtarisë, sipas drejtorit të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, janë ndër sektorët më të goditur nga pandemia Covid-19. “ Nuk është tashmë fshehtësi që sektorët të cilët...
Ekonomi14 Gusht 2020
Pandemia Covid-19, ka vështirësuar gjendjen ekonomike në vend. Madje edhe institucionet më mbushëse të buxhetit të vendit, kanë njoftuar se kanë rënie të qarkullimit të përgjithshëm deri në 22%. Por, kjo gjendje ka filluar të...
Lajme03 Gusht 2020
Pandemia Covid-19 ka goditur edhe komunën e Dragashit, sikur edhe shumë komuna në vend. Në këtë komunë kanë humbur betejën me virusin e pa shëruar deri më tash nëntë qytetarë, derisa 20 raste janë aktive....
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Sipas një studimi personat nën 30 vjeç janë prekur më fort financiarisht nga pandemia Corona. Po ashtu gratë kanë vuajtur gjatë pandemisë më shumë mendërisht sesa burrat. Të rinjtë janë goditur më shumë nga ndikimi...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Spitali kryesor në qendër të Bergamos, i cili ishte epiqendra e shpërthimit të koronavirusit në Itali, ka shënuar ditën e parë pa asnjë pacient me COVID-19 që nga 23 shkurti, tha një zëdhënës i Papa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.