Bota/Rajoni

Spitali në vendin më të goditur nga koronavirusi në Itali shënon ditën e parë pa asnjë pacientë me Covid-19

Spitali në vendin më të goditur nga koronavirusi në Itali shënon ditën e parë pa asnjë pacientë me Covid-19
12:37 | 09 Korrik 2020

Spitali kryesor në qendër të Bergamos, i cili ishte epiqendra e shpërthimit të koronavirusit në Itali, ka shënuar ditën e parë pa asnjë pacient me COVID-19 që nga 23 shkurti, tha një zëdhënës i Papa Giovannit XXIII sot për CNN.

Italia ishte një nga vendet e para në Evropë që raportoi rastet e koronavirusit dhe u bë një nga vendet më të goditura nga koronavirusi me gjithsej 35.000 persona të vdekur. /CNN

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera