×
Etiketë: gërxhaliu
Lajme11 Shtator 2020
Sipas njohësit të çështjeve politike, Safet Gërxhaliut, nismat rajonale duhet të  shfrytëzohen nga Kosova që të përfitohet sa më shumë, ashtu sikur edhe me “Minishengenin”, pasi Amerika dhe BE-ja e shohin rajonin si tërësi dhe...
Lajme11 Shtator 2020
Për njohësin e çështjeve politike, Safet Gërxhaliun, Marrëveshja Ekonomike që u nënshkrua në Uashingron, është e një rëndësie ekonomike të pakontestuar pasi rikthehet vëmendja tek Kosova si në aspektin politik dhe në atë ekonomik. “Kjo...
Ekonomi04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington pritet të arrihet një marrëveshje ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Megjithëse dialogu mes dy shteteve është vlerësuar të jetë i rëndësishëm, delegacioni që po përfaqëson...
Lajme21 Gusht 2020
Kosova sikurse dhe gjithë globi po përballet me virusin korona, i cili virus ka shkaktuar telashe edhe për bizneset. Situata e ekonomisë në Kosovë shihet problematike. Eksperti i ekonomisë, njëherit ish-kryetari i Odës Ekonomike të...
Lajme20 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjen, miqtë dhe federatën me rastin e vdekjes së parashutistit Fatos Gërxhaliu në një aksidenti gjatë fluturimit, duke thënë se humbja e tij do të...
Ekonomi06 Korrik 2020
Sekretari gjeneral në Forumin Investiv të Odave Ekonomike të Ballkanit Perëndimor në Trieste të Italisë, Safet Gërxhaliu, ka thënë se është koha që dora e shtetit të jetë në funksion të zhvillimit ekonomik, stabilitetit social...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online që pandemia Covid-19, ka ndikuar negativisht në ekonominë e vendit. “Në këtë vit kalendarik kemi hyrë pa buxhet rezervë dhe pa rezerva shtetërore, dhe...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online ka thënë që kjo është një ndër dy metodat, që mundësojnë rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19. “E para është kjo që është propozuar nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.