×
Etiketë: funksionon
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Kryeministri i Australisë Skot Morrison deklaroi se do të donte të bënte të detyrueshme vaksinën për COVID-19 për të gjithë qytetarët australianë. Deklarata u bë pasi qeveria e tij firmosi një marrëveshje me kompaninë Anglo-...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Mbani maskën! Kjo është thirrja e vazhdueshme që dëgjohet nga të gjitha institucionet shëndetësore në mbarë botën.Tashmë veçse është vërtetuar që maska ju mbron juve dhe të tjerëve. Një video është realizuar e cila qartë...
Lajme04 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, i është drejtuar kryeministrit Avdullah Hoti me një letër të hapur. Thotë se nuk dyshon në qëllimin e mirë që mund ta ketë Hoti për mposhtjen e virusit, por,...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
“Infeksioni i qëllimshëm mund të shpejtojë zhvillimin e një vaksine.” – Ky është apeli i 150 shkencëtarëve dhe laureatëve të çmimit Nobel, për të vëzhguar shpejt se sa krijohet imunizim efektiv“Fillimisht një injeksion vaksine në...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Një vaksinë kundër koronavirusit, e cila është zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, duket se është e sigurt për përdorim dhe mund ta nxisë sistemin imunitar të njeriut për të reaguar. Në rezultatet e testit ku...
Lifestyle08 Korrik 2020
Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve dhe gjymtyrëve, dhimbja është aq e mprehtë sa të drobit dhe...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
NASA i ka caktuar së fundmi vetes qëllimin ambicioz të rikthimit të astronautëve të saj në Hënë deri në vitin 2024, prandaj dhe ka ofruar një çmim prej $35,000 për atë që dizenjon një tualet...
Lajme27 Qershor 2020
Në tërë territorin e vendit duke përfshirë edhe veriun, policia e Kosovës edhe gjatë kohës së pandemisë ka funksionuar si një strukturë e vetme, unike. Ka thënë kështu për Front Online drejtori i Departamentit për...
Lifestyle17 Qershor 2020
Studimi i kryer në Universitetin Adelaide, ka treguar se, aftësia e trurit të njeriut për të mësuar dhe mbajtur mend, varet shumë nga koha e ditës, dhe se, truri më efektshëm mëson në mbrëmje. Pos...
Lifestyle17 Qershor 2020
Studimi i kryer në Universitetin Adelaide, ka treguar se, aftësia e trurit të njeriut për të mësuar dhe mbajtur mend, varet shumë nga koha e ditës, dhe se, truri më efektshëm mëson në mbrëmje. Pos...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.