×
Etiketë: fshatrat
Lajme28 Shtator 2020
Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës në lokacione të ndryshme. Ndërprerjet e parapara për nesër do të zgjasin 7 deri...
Lajme28 Shtator 2020
Enis Saramati dhe Nevzat Saramati, dy bashkatdhetarë nga Sllovenia, kanë ndihmuar SOS Fshatin me një donacion prej 7 mijë eurosh dhe lodra e veshmbathje në vlerë prej 1 mijë e 790 euro. Në një njoftim...
Lajme27 Gusht 2020
Në kuadër të realizimit të investimeve kapitale dhe rregullimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar dhe po asfaltohen nëntë rrugë në fshatrat Mleqan dhe Drenoc. Asfaltimin e këtyre rrugëve...
Lajme17 Gusht 2020
Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të madhe për të marrë veriun e Kosovës. Në Strategjinë minerare të...
Lajme10 Gusht 2020
Instituti Kombëtar I Shëndetit Publik, ka publikuar rastet e reja me coronavirus në Kosovë, ku numri i të prekure vë për 24 orë është 172 raste, raporton portali FrontOnline. Nga 172 rastet e reja me...
Lajme07 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 181 raste të reja me koronavirus dhe se janë regjistruar tri raste të vdekjeve. Bazuar në raportin e fundit të...
Lajme04 Gusht 2020
Sipas njoftimit të fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, vetëm për një ditë në Prishtinë u konfirmuan edhe 93 raste të reja me virusin Covid-19, raporton Front Online. Kështu nga pandemia u...
Lajme30 Qershor 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se nga nesër në Lipjan do të fillojë me reduktime të ujit të pijshëm, për shkak të rritjes së konsumit si shkak i keqpërdorimit të ujit të pijshëm. “Duke...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.