×
Etiketë: frikë
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme11 Shtator 2020
Sipas njohësit të çështjeve politike, Safet Gërxhaliut, nismat rajonale duhet të  shfrytëzohen nga Kosova që të përfitohet sa më shumë, ashtu sikur edhe me “Minishengenin”, pasi Amerika dhe BE-ja e shohin rajonin si tërësi dhe...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Uragani Laura, më i fuqishmi që ka goditur SHBA-në këtë vit, është zhvendosur nëpër Luiziana duke udhëtuar më në veri, pasi kërcënoi me një stuhi të papërballueshme bregun. Stuhia u përplas mbi Luizianën perëndimore gjatë...
Front TV25 Gusht 2020
Hashim Thaçi ishte i pari që i hapi rrugë krijimit të Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë. E bëri këtë kur si kryeministër në 2013 dha nënshkrimin e tij në marrëveshjen e Brukselit, e cila...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Kampi i refugjatëve Moria në ishullin grek të Lesbosit është më i madhi në Evropë. Fillimisht ai qe konceptuar për të strehuar 3.000 vetë, tani aty janë 13.000 vetë që jetojnë mjaft ngushtë në tenda...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Iraku ka regjistruar afër 4000 raste të reja me koronavirus, të shtunën, duke e çuar numrin total në mbi 200,000 raste. Sipas ministrit të Shëndetësisë, 201,050 irakianë janë infektuar, 6,353 kanë vdekur dhe 143,393 janë...
Lajme13 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar Ragmi Mustafa në RTV Dukagjini thotë se ka një rritje të numrit të infektimeve në Luginën e Preshevës por s’ka statistika të vërteta. “Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë frikë...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Franca, Spanja dhe Greqia kanë qenë në mesin e shteteve evropiane që kanë regjistruar rritje të rasteve të reja me COVID-19 të mërkurën, duke krijuar kështu frikën për një valë të dytë gjatë sezonit turistik,...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Lideri i AAK-së, ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se si gjithë njerëzit edhe ai frikësohet nga virusi COVID-19. Por sipas tij, nuk duhet bllokuar e gjithë jetesa, por që njerëzit duke pasur kujdes...
Lajme23 Korrik 2020
Vdekja e shtatzënave të prekura me COVID-19, të porsalindurit me koronavirus në Kosovë, si dhe në shtetet e tjera të botës kanë shkaktuar panik te çiftet bashkëshortore, të cilët po presin lindjen e një fëmije....
Lajme14 Korrik 2020
Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka kritikuar qeverinë Hoti për mënyrën e menaxhimit të Pandemisë, shkruan Gazeta Blic.Kuçi thotë se qeveria aktuale, njëjtë sikur e kaluara, po dështon në përballjen me COVID-19. “Qytetarët e vendit...
Lajme08 Korrik 2020
Vdekjet e shtuara në spitalet e Serbisë dhe të Kosovës ka ngjallur panik edhe të shqiptarët e Preshevës. Mjeku nga Presheva Driton Salihu thotë për RTV Dukagjinin se situata në këtë vend është stabile por...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.