×
Etiketë: fillojnë
Kronika29 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar dhe ato komunale sonte do të zhvillojnë një aksion për të parë nëse po zbatohen masat anti-COVID të vendosura nga qeveria e Kosovës. Ekipet e Inspekcioneve do të vendosen në pesë komuna: Në...
Lajme20 Korrik 2020
Nga sot në kryeqytet pritet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19, të cilat do të bëhen në Qendrën e Studentëve, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara. Për këtë ka njoftuar edhe kryetari...
Lajme19 Korrik 2020
Nga nesër pritet që në kryeqytet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19. Këto testime do të bëhen në “Qendrën e Studentëve”, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara me simptoma. KosovaPress mëson se...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Zëdhënësi i BDI-së deklaroi se BDI-ja nga 50 për qind të të të dhënave BDI-ja po udhëheq bindshëm në Tetovë dhe Çair. Ai madje theksoi edhe fitore të thellë në Komunën e Sarajit dhe Dibrës....
Lajme09 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosova, Ramush Haradinaj ka thënë se tash janë tri lëndë para Gjykatës Speciale dhe në këtë kohë ku ndodhet procesi, është e pamundur të ndërprehet puna e saj. “Duhet...
Lajme03 Korrik 2020
Spitalet Regjionale në komunat e Republikës së Kosovës nëpër repartet Infektive tashmë kanë filluar të hospitalizojnë të infektuarit me coronavirus, me gjithë kapacitetet e vogla që kanë në dispozicion. Tri komunat e Kosovës, ajo e...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Objektet hotelierike prej sot mund të punojnë edhe në brendësi të objekteve përmes protokollit adekuat për punë, ndërkaq lejohet edhe puna e palestrave, përderisa qendrat tregtare do të mund të punojnë edhe të dielën. Këtë...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë për pronarët e hoteleve. Ai thotë se nga dita e hënë pra me 22 qershor do të fillojnë me punë hotelet. ” Nga e...
Lajme15 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se dasmat janë pjesë e manualit dhe nëse respektohen këto masa atëherë do të ecin drejt hapjes së oragnizimit të dasmave dhe ahengjeve. Zemaj tha se duhet që manuali...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.