×
Etiketë: fillimin
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj dhe përfaqësuesit e SBAShK-ut kanë biseduar sot për përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor Në një njoftim të SBAShK’ut është bërë e ditur se në takim u diskutuan...
Lajme27 Gusht 2020
Komuna e Obiliqit e gatshme për fillimin e vitit shkollor 2020/21 Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor, sot, është realizuar procesi i dezinfektimit të Institucionit Parashkollor “Rrita Jonë”. Drejtoria Komunale...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka thënë se shumica e shkollave nuk janë gati për të filluar mësimin. Kjo deklaratë e tij vjen pas vendimit të Qeverisë për hapjen e shkollave nga 1 shtatori. “Sa...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Iraku ka regjistruar afër 4000 raste të reja me koronavirus, të shtunën, duke e çuar numrin total në mbi 200,000 raste. Sipas ministrit të Shëndetësisë, 201,050 irakianë janë infektuar, 6,353 kanë vdekur dhe 143,393 janë...
Lajme21 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, që të mundësojë angazhimin e 1000 mësimdhënëseve me pagesë për vitin e ri shkollor, që pritet të fillojë më 1 shtator. Angazhimi i këtyre...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Mali i Zi e ka shtyrë fillimin e vitit të ri shkollor më 1 tetor, pasi autoritetet shëndetësore kanë vlerësuar se fillimi i rregullt i vitit shkollor, më 1 shtator, mbart një rrezik për shëndetin...
Lajme18 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) ka organizuar sot një takim ku kanë marrë pjesë përfaqësues të Qeverisë së Kosovës, MASh, drejtorët e DKA-ve, përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës, SBAShK-ut dhe Këshillit të...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka pritur sot në një takim ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar për fillimin e vitit të ri shkollor dhe riorganizimin e shkollave në...
Lajme18 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot anëtarët e Bordit Këshillëdhënës për Luftën Kundër Covid19, me prof. Dr. Lul Rakën kryesues, ku thotë se analizuan gjendjen e krijuar nga pandemia. Ai thotë se në...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi është shprehur mbi çështjen e fillimit të ri shkollor duke nënvizuar se vendimi mbi skenarin e tij do të merret nga Task-Forca...
Lajme14 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në një konferencë për medie të mbajtur sot është shprehur se janë të gatshëm që të filloj procesi mësimorë në shkolla që nga shtatori. Ai ka thënë se...
Lajme12 Gusht 2020
Dy komisione parlamentare do të mblidhen sot. Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, mblidhet në ora 10:00, ku pritet të bëjë përzgjedhjen e listës së ekspertëve. Ndërsa në ora 11:00 ministri...
Lajme11 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar 3 raste të reja në Komunën e Malishevës. Kjo është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.