×
Etiketë: feston
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri i është përgjigjur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Beqiri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Vip12 Shtator 2020
Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj sot mbush plot 36 vjet jetë dhe feston në vendin e veçantë për të. Ajo kësaj radhe po feston bashkë me më të dashurit e saj në Tuz, aty...
Vip10 Shtator 2020
Remzie Osmani sot ka një ditë të veçantë. Artistja e njohur e muzikës popullore po feston ditëlindjen e 49. Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun pranoj urime të shumta nga familjarë, miq...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 29-vjetorin e pavarësisë së saj nga ish-Federata jugosllave, përmes një referendumi popullor, i cili e shpalli atë shtet të pavarur dhe sovran.Ky referendum atëkohë u bojkotua nga shqiptarët...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Opozita proserbe feston suksesin në zgjedhjet në Mal të Zi me këngë për Kosovën Përfaqësuesit dhe aktivistët e koalicionit proserb “për Ardhmërinë e Malit të Zi” kanë festuar mbrëmë suksesin në zgjedhjet parlamentare në Mal...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se sot i është realizuar një bust i tij në qytetin e Sarandës. Pacolli e ka quajtur nder të madhe mbase kjo dhuratë i është bërë në ditën...
Front TV19 Gusht 2020
President 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton sot ka festuar datëlindjen e 74-të. Clintoni i cili ishte president gjatë viteve 1993 deri në vitin 2001, ishte ndër mbështetësitë më të fuqishëm të...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
William Jefferson Clinton, i njohur si Bill Clinton, u lind më 19 gusht në vitin 1946 në Arkansas të Amerikës. Pikërisht sot, njeriu që shërbeu si president i SHBA-së, feston ditëlindjen e tij të 74....
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama sot feston datëlindjen e 59-të. Një urim të veçantë ish-presidenti Obama e pranoi nga bashkëshortja e tij, Michelle. Bashkëshortja e tij e uroi me një foto...
Infografika15 Korrik 2020
Auto15 Korrik 2020
Më 14 korrik të vitit 2006, Twitter hyri në përdorim, kurse, sot është një nga platformat e mediave sociale më të mëdha në botë. Twitter ishte krijuar në mars të vitit 2006 nga Jack Dorsey,...
Vip14 Korrik 2020
Tuna sot feston ditëlindjen. Këngëtarja Altuna Sejdiu e njohur për publikun si Tuna, sot feston ditëlindjen e 35-të. Kësaj radhe, këngëtarja po feston pranë personave më të dashur për të në Chicago, ndërsa nuk munguan...
Vip13 Korrik 2020
Ditën e sotme, moderatorja dhe këngëtarja Klea Huta feston ditën e lindjes. Ky vit e gjen Klean më të plotësuar, pasi ajo është bërë nënë për herë të parë. Por përveç pranisë së vogëlushit, dashuria...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.