×
Etiketë: festë
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, ka përkrahur sot iniciativën e deputetit Elbert Krasniqi që në Ligjin për Festa Zyrtare të përfshihet data 24 qershor si dita e egjiptianëve. Në këtë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave gjatë një feste në oborrin e një shtëpie në New York. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i Përkohshëm i Policisë,...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Njëzet e pesë persona janë dërguar në spital me helmim nga monoksidi i karbonit pasi morën pjesë në një festë të paligjshëm në një bunker të kryeqytetit norvegjez, Oslo. Pesë prej tyre janë në gjendje...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendësministri i Shëndetësisë, Pjetër Ndou, gjatë mbrëmjes së djeshme ka organizuar një aheng familjar për nder të 25 vjetorit të martesës se tij. Në disa pamje të postuara nga vajza e tij në rrjetet sociale,...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Në Maqedoni deri tani janë mbyllur disa lokale për mos respektimin e masave të caktuara nga Qeveria dhe Komisioni për sëmundje infektive (KSI) në lidhje me distancën dhe mbajtjen e maskave. Gjatë fundjavës në Ohër...
Lajme31 Korrik 2020
Këtë festë të Bajramit shumë persona e priten duke luftuar për jetë. Në klinikën e Pulmologjisë, ku po trajtohen 80 pacientë e prej tyre 70 me oksigjeno terapi urimin e vetëm e kanë që t’i...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi...
Lajme31 Korrik 2020
Sot besimtarët myslimanë kudo në botë festojnë festën e Kurban Bajramit. Por, kjo festë ata i gjeti në mes të pandemisë COVID-19, njësoj si edhe Fiter Bajrami. Në Kosovë madje nuk u lejua edhe falja...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Përshëndetje në këtë ditë të bekuar miq, me uratat më të sinqerta dhe më dashamirëse për shëndet, fat...
Lajme31 Korrik 2020
Ish-kryeministri, njëherit lideri i VV-së, Albin Kurti ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Kurti thotë se sivjet kjo festë na gjen të vënë në sprovë prej një pandemie të rëndë...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Tony Green, një 43-vjeçar nga Teksas, i cili nuk besonte në ekzistencën e koronavirusit, shkeli të gjitha rregullat kundër përhapjes së koronavirusit duke organizuar një festë familjare. Pas kësaj feste, ai u sëmur, vjehrra e...
Lajme31 Korrik 2020
Sot dhe nesër kur besimtarët myslimanë kremtojnë Kurban Bajramin pritet të mbajë mot i ndryshueshëm por i nxehtë. Sot parashihet një çrregullim i përkohshëm i motit. Ky ndryshim parashihet si rezultat i prezencës së vranësirave...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se është lajm i keq që edhe kësaj radhe nuk do të falet Namazi i Kurban Bajramit. “Lajmi është i keq sepse nuk organizohet falja e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.