Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Festë e zbehtë në Kosovë, qytetarët ikin për deti

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sot besimtarët myslimanë kudo në botë festojnë festën e Kurban Bajramit.

  Por, kjo festë ata i gjeti në mes të pandemisë COVID-19, njësoj si edhe Fiter Bajrami.

  Në Kosovë madje nuk u lejua edhe falja e namazit, derisa vazhdimisht po bëhet apel për mos vizita familjar, e ruajtje të distancës.

  E, një numër i madh qytetarësh, qysh në orët e para të mëngjesit të sotëm u nisën drejt shtetit amë.

  Indeksonline sjellë pamje nga pika kufitare në Vermicë, ku shihen dhjetëra vetura, ku ishte krijuar edhe një kolonë e gjatë.

  Kjo s’është hera e parë që në festa, besimtarët zgjedhin që të festojnë në Shqipëri, marrë këtu parasysh edhe sezonën e verës.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Lajme23 Mars 2023
  Kosovarët mund ta paguajnë më shtrenjtë për 15 % rrymën që do të shpenzojnë nga 1 prilli e andej. Kaq është përqindja...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mërkurën, i cili e pranoi publikisht që...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...
  Lajme23 Mars 2023
  As pas 11 muajve, Blerim Isufaj nuk ka marrë “aminin” që i duhet për t`u emëruar Kryeprokuror i ri i Shtetit. Çështja...
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.