×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Festë në kafene në Ohër, askush nuk i respekton masat për COVID-19

  FrontOnline
  03 Gusht 2020

  Në Maqedoni deri tani janë mbyllur disa lokale për mos respektimin e masave të caktuara nga Qeveria dhe Komisioni për sëmundje infektive (KSI) në lidhje me distancën dhe mbajtjen e maskave.

  Gjatë fundjavës në Ohër janë vërejtur disa shkelje të masave të caktuara për mbrojtje nga pandemia.

  Në videon që qarkullon në rrjetet sociale shihen të rinj që festojnë dhe luajnë nën tingujt e muzikës. Video e publikuar është emëruar si “Wuhan i Maqedonisë”

  Në asnjë moment nuk vërehet mbajtja e maskave e as mbajtja e distancës mes të pranishmëve.

  Pasi video është bërë virale në rrjetet sociale, pritet edhe reagimi i shtetit me masa për objektin hotelerik në fjalë.

  Gjatë ditës së djeshme autoritetet shëndetësore në vend njoftuan për 4 viktima dhe 166 raste me Covid-19. Viktimat janë nga mosha 58 deri në 77 vjeçare. Sa iu përket rasteve të reja, sërish më shumë të infektuar u regjistruan në kryeqytet, 41, në Shtip 23, Kumanovë 17, Gostivar 15, Tetovë 12, Makedonski Brod 10 dhe Strugë 7.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Qeveria italiane pritet t’i japë dritën jeshile pasditen e kësaj marte marrëveshjes së nënshkruar në 6 Nëntor në Romë mes kryeministrave Rama...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka pranuar informata se një subjekt biznesor, i cili operon në kryeqytet, bën shitjen...
  Kronika05 Dhjetor 2023
  Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtërpcë, konkretisht në fshatin Bajnicë të Kaçanikut. Lajmin...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Gëzim Kastrati prej vitesh po mbart një dhimbje të madhe për vajzën e tij, Diana Kastrati, e vrarë në 2011 nga ish-bashkëshorti i...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet nuk kanë të ndalur në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova, kësaj rradhe kanë debatuar Ylli me Adrin. Adri i ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokati dhe njëherësh ish-zëvendësministri i Brendshëm, Valdet Hoxha, ka thënë se numri i vrasjeve në vendin tonë është relativisht i madh. “Suksesi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.