×
Etiketë: fatin
Lajme01 Tetor 2020
Akoma nuk dihet se cilado të jetë data për mbajtjen e takimit të ardhshëm të Avdullah Hotit, kryeministrit të Kosovës, dhe Aleksandar Vuçiqit, Presidentit të Serbisë, për dialogun në Bruksel. Peter Stano, zëdhënësi i BE-së,...
Lajme28 Shtator 2020
Organizata e veteranëve që nga arrestimi nuk ka kontaktuar me Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn që janë arrestuar dhe dërguar në Hagë nën dyshimet për pengim të drejtësisë. Kështu ka deklaruar sekretari i OVL-UÇK’së, Faton...
Lajme22 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, thotë se dokumentari i publikuar mbrëmë në televizionin publik për veprimtarin Ukshin Hoti, ka hedhur dritë mbi vrasjen e tij. Teksa komenton dokumentarin, Selimi shkruan se edhe përkundër faktit që...
Lajme29 Qershor 2020
Sot, në Kazermën “Adem Jashari”, kanë diplomuar 15 kadetë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerata 2020. Mes të diplomuarve të rinj, është edhe Luan Haradinaj, i biri i dëshmorit dhe heroit, Shkëlzen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.