×
Etiketë: europa
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Është e mundur të mbahet nën kontroll pandemia e coronavirusit në Evropë gjersa funksionon ekonomia dhe sistemi arsimor, vlerëson Organizata Botërore e Shëndetit (WHO). Duke folur gjatë një konference për shtyp, mjeku Hans Kluge, Drejtori...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Italia është përfituesi kryesor i fondeve të BE-së, por me arsye të mirë, deklaroi presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen për Tg1. “Ne vuajtëm me Italinë dhe vajtuam vdekjen e saj gjatë krizës...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Bashkimi Europian  do të vazhdojë të mbajë mbyllur kufijtë e tij të jashtëm për qytetarët e Shteteve të Bashkuara. Vendimi i Brukselit pritet të nënshkruhet ditët e ardhshme. Përpjekja europiane  për rihapjen e kufijve është...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Shumë vende në Europë i zbutën masat kufizuese në luftë kundër virusit Corona. Por në të njëjtën kohë pandemia ka shpërthyer në disa vatra. A duhet të vihet alarmi e çfarë duhet bërë për të...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Duket se situata paraqitet më e normalizuar pasi një avion i kompanisë “Air France” nga Parisi u ul sot në Shanghai. Kjo ngjarje shihet si “gur themeli” pas pesë muajsh ndërprerje për shkak të COVID-19....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.