×
Etiketë: eulexi
Lajme25 Shtator 2020
Pas përfundimit të bastisjes në zyrat e OVL-UÇK-së, njësitet speciale të Eulex-it janë larguar nga objekti i ndërtesës ku janë zyrat veteranëve. Me të ndodhur kjo veteranët që ishin mbledhur para selisë ia mësynë kësaj...
Lajme25 Shtator 2020
Pasi është ndaluar, nënkryetari i OVL-së së UCK-së, Nasim Haradinaj, është sjell nga hetuesit e Dhomave të Specializuara në zyrat e EULEX-it në Prishtinë. Në asistim kanë qenë edhe Policia e Kosovës.Ky arrestim është bërë...
Lajme25 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka folur për bastisjen që i ka bërë EULEX zyreve të OVL-UÇK. Ai ka thënë se nuk ka ardhur më herët në zyre për shkak se i kanë thënë se nuk do ta...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi, i OVL-së të UÇK-së, ka konfirmuar se është arrestuar kreut i kësaj organizate, Hysni Gucati. Shkrimi i tij: Tani u arrestu nga policija e eulexit kryetari i OVL te UÇK zoti Hysni...
Lajme25 Shtator 2020
Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX’i. Kështu ka deklaruar për Front Online, nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. “Unë bisedova me Gucatin dhe me tha që EULEX-i po e arreston, më kërkoi që...
Lajme19 Shtator 2020
Misioni i BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka kujtuar sot zyrtarin doganor të EULEX-it, Audrius Shenaviqius, i cili ishte vrarë shtatë vjet më parë. Shenaviqius, kujton EULEX-i, ishte qëlluar për vdekje nga...
Lajme26 Qershor 2020
Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit – EULEX, dëshiron të vazhdoj punën në Kosovë. Megjithatë, që nga 14 qershori këtij misionit i ka skaduar mandati për të vepruar në Kosovë, sipas një vendimi...
Lajme25 Qershor 2020
Adem Zogjani në orën 7 e 30 të mëngjesit të sotëm është ftuar nga misioni i EULEX-it në Kosovë dhe është dërguar për në Hagë. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij, Liridon...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.