×
 • Lajme
 • Lajme

  Djali i Adem Zogjanit: Babai u ftua nga EULEX-i dhe u dërgua në Hagë, pa e ditur familja

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Adem Zogjani në orën 7 e 30 të mëngjesit të sotëm është ftuar nga misioni i EULEX-it në Kosovë dhe është dërguar për në Hagë.

  Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij, Liridon Zogjani përmes një njoftimi në Facebook.

  “Sot ne ora 07:30 te mëngjesit, Babi është ftuar nga misioni EULEX dhe nga aty është dërguar për ne Hage, pa e ditur dhe pa e kuptuar as ai dhe as familja”, ka shkruar ai.

  Zogjani ka thënë se babai i tij nga Prokuroria Speciale është ftuar shkaku i veprimtarisë në periudhën e luftës.

  “Nga Prokuroria speciale është ftuar për periudhën e luftës”, ka shtuar tutje.

  Ai tutje ka thënë se babai i tij ka qenë përkrahës i celulave të para të UÇK-së bashkë me vëllain e tij Hysen Zogjanin.

  “Babi ka qenë një mbështetës i fuqishëm i celulave te para te luftës, në aspektin operativ e sidomos atë financiar, që nga fillimi i viteve i 80-ta . Ishte krah i djathtë i vëllaut të tij Hysenit-njërit nga themeluesit e UÇK-së ( i kidnapuar nga shërbimet sekrete serbe 1998 ). Babi ka qenë i arrestuar disa herë në vitet e 90-ta nga sigurimi serb, duke ia pamundësuar jetën dhe punën në shtëpinë e tij. Pasi që nuk dihej me për fatin e vëllezërve të tij të arrestuar nga regjimi serb, Babi kalon në zonën e luftës , respektivisht ne SHP te UÇK-së, ku do të kryej me sukses te gjitha detyrat që i besohen për lirinë e vendit te tij .

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.