×
Etiketë: adem
Vip26 Shtator 2020
Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, dhe partneri i saj, Huseyin Usta, kanë festuar së fundmi njëvjetorin e njohjes me njëri-tjetrin. Me këtë rast, çifti realizuan një fotosesion të veçantë për revistën “Who”, me ç’rast Genta...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve janë duke vendosur pahitë elastike në një pjesë të rrugës nacionale M9, Prishtinë – Fushë Kosovë, në afërsi të kazermës së FSK-së...
Lajme17 Shtator 2020
Komuna e Lipjanit sot ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi për mbështetjen e shkollës “Adem Gllavica” nga projekti ESVET PRO. Kryetari Imri Ahmeti tha se bashkë me Daniele Cristian Passalacqua, ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi për mbështetje për...
Front TV17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën e sotme me një minut heshtje në nderim të Adem Mikullovcit, raporton Front Online. Kjo është bërë me kërkesë të kryeparlamentares Vjosa Osmani që tha se para dy ditëve...
Lajme16 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka përkujtuar aktorin kosovar Adem Mikullovci i cili vdiq dje. Kosnett ka shkruar në Twitter se i bashkohen të gjithë Kosovës në përkujtimin e jetës së aktorit Adem Mikullovci,...
Lajme15 Shtator 2020
Djali i Adem Mikullovcit, aktorit që vdiq sot, nëpërmjet një postimi prekës ka falënderuar kosovarët për respektin e treguar për babanë e tij të ndjerë. Besnik Mikullovci flet për lidhjen që kishin me njëri-tjetrin babë...
Lajme15 Shtator 2020
Adem Mikullovci aktor i njohur dhe ish-deputet, është varrosur sot në Prishtinë. Ai vdiq në moshën 81 vjeçare. Për shkak të pandemisë COVID-19, numri i pjesëmarrësve në varrim ishte i vogël, por që nuk munguan...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, ka ndarë disa vizatime të ish-deputetit dhe aktorit të njohur kosovar, Adem Mikullovcit, i cili ka vdekur mëngjesin e sotëm. Zyba ka publikuar në llogarinë e tij...
Lajme15 Shtator 2020
Homazhe pranë fotografisë së Adem Mikullovcit në Teatrin Kombëtar ka bërë edhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari. Nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, tha se ndarja nga jeta e një aktori që tërë...
Lajme15 Shtator 2020
Edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë homazhe pranë fotografisë aktorit tashmë të ndjerë, Adem Mikullovci në Teatrin Kombëtar. Shefi i ekzekutivit aktorin e quajti ikonë të shumë gjeneratave në vend dhe tha se...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Lajme15 Shtator 2020
Për vdekjen e artistit, Adem Mikullovci ka shkruar edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli. Veseli për vdekjen e tij është shprehur se Mikullovci do të mbetet përherë në kujtesën tonë të...
Lajme15 Shtator 2020
Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vdekjes së aktorit të madh, Adem Mikullovci. Në një shkrim të tij, Abdixhiku, ka kujtuar Mikullovcin, përmes një thënie të Azem Shkrelit, në të cilën thuhet: “Sikur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.