×
Etiketë: buxhetit
Lajme18 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nëpërmjet instancave ligjore ka penguar dëmtimin e buxhetit të shtetit për 4 milion euro. Lladrovci në rrjetin social ka shkruar se vlerësimi si komuna më...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Parlamenti ka miratuar një buxhet për ndihma për zhvillim prej 11,25 miliardë CHF për vitin 2021-2024, një rritje prej 147 milionë CHF krahasuar me periudhën e mëparshme. Pjesa më e madhe e fondeve është për...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jashari, në një prononcim për Telegrafin ka bërë të ditur se kanë filluar komunikimin me të gjitha nivelet lidhur me përgatitjet për fillimin...
Lajme30 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, i ka falënderuar të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës të cilët kanë votuar për miratimin e buxhetit të rishikuar për vitin 2020, transmeton Klan Kosova. “Si Ministri e Financave,...
Lajme30 Korrik 2020
Me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme në lexim të dytë ka miratuar Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës...
Lajme30 Korrik 2020
Në seancën e jashtëzakonshme për shqyrtimin e dytë të Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2020, kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Transfere Hekuran...
Front TV30 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së Gazmend Abrashi në emër të Grupit Parlamentar bëri thirrje që të votohet rishikimi i buxhetit duke thënë se kjo është në të mirë të qytetarëve. Ai tha se rishikimi i buxhetit do...
Lajme30 Korrik 2020
Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në emër të subjektit të tij politik ka thënë se do ta votojnë rishikimin e projektbuxhetin për vitin 2020, përkundër që shumica dërmuese e amendamenteve që ata...
Front TV30 Korrik 2020
Deputeti i LDK-së Shkëlzen Hajdini në emër të Grupit Parlamentar të LDK-së ka kërkuar që të lihen anash interesat politike dhe të votohet rishikimi i buxhetit. “LDK i jep mbështetje të plotë të ligjit për...
Ekonomi30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të mblidhen për të filluar seancën e jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Seanca për shqyrtimin e dytë të Projektligjit nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Por, kur do të ekzekutohen pagat 170 euro në rast se miratohet sot rishikimi i...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet...
Lajme29 Korrik 2020
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, përmes një statusi në “Facebook”, ka njoftuar se iniciativa e Grupit të Vetëvendosjes për heqjen e obligimeve për bashkëatdhetarët nga diaspora për pagesën e Kartonit të Gjelbër, ka marrë aprovimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.