Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “PDK do të votojë pro rishikimit të buxhetit”

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në emër të subjektit të tij politik ka thënë se do ta votojnë rishikimin e projektbuxhetin për vitin 2020, përkundër që shumica dërmuese e amendamenteve që ata kanë bërë nuk janë marrë parasysh.

  “Ne deklaruam se do ta përkrahim buxhetin pa kushte, i propozuam disa amandamente me bindje të plotë që I kontribuojnë situatës, megjithatë pjesa dërmuese nuk janë marrë në konsideratë. Pavarësisht që io kemi përmend edhe në leximin e parë, të metat që I përmban ky dokument, ne do ta votojmë:, tha Hamza.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/670086053721818/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Ajo që ka fituar nga ujdia e arritur në Ohër, sipas ish-ministrt të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli , është Serbia.  “Është...
  Lajme29 Mars 2023
  Administrata Tatimore e Kosovës njofton se monitorimi i fokusuar i hotelerisë/gastronomisë dhe funksioneve që lidhen me to, si këngëtarëve, stilistëve etj., ka...
  Lajme29 Mars 2023
  Vlora Çitaku, nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka shkruar kritikuar Qeverinë e Albin Kurtit. Ajo ka thënë se Qeveria është...
  Të tjera
  Vip29 Mars 2023
  Olta ka diskutuar me Qetsorin për sjelljen e Luizit. Prej ditësh Luizi ka zgjedhur  ta “injorojë” duke mos i folur ose duke...
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-ministri, Behgjet Pacolli tha se arritja e marrëveshjes në Ohër, është pika më e dobët e Kosovës në dialog. Tutje, Pacolli shtoi...
  Lajme29 Mars 2023
  Dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës vazhdon më 4 prill. Drejtori I të ashtuquajturës  Zyra për Kosovë, Petar Petkoviq, tha për Radio Beograd...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se kreu i qeverisë së Kosovës, Albin...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u dakorduan me 18 mars për zbatimin e marrëveshjes drejt normalizimit...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një gjurmë ADN-je në gëzhojën e gjetur brenda makinës që u përdor në sulmin ndaj Top Channel është prova e vetme deri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.