Lajme

Murati: Vetëvendosje me amandament të buxhetit që heq pagesën për Kartonin e Gjelbër

Murati: Vetëvendosje me amandament të buxhetit që heq pagesën për Kartonin e Gjelbër
19:37 | 29 Korrik 2020

Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, përmes një statusi në “Facebook”, ka njoftuar se iniciativa e Grupit të Vetëvendosjes për heqjen e obligimeve për bashkëatdhetarët nga diaspora për pagesën e Kartonit të Gjelbër, ka marrë aprovimin e deputëtëve në komisionin për Buxhet dhe Transfere.

Ai gjithashtu ka njoftuar se kjo iniciativë është bërë pjesë e amandamentimit të Ligjit për Ndarjet Buxhetorë për vitin 2020

Statusi i plotë i Muratit në Facebook:

Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€

Të tjera