×
Etiketë: banorë
Lajme28 Gusht 2020
Kosova është vendi me më shumë vdekje në botë nga koronavirusi aktualisht. Shteti ballkanik, ku më shumë se gjysma e 1.8 milionë popullsisë është nën moshën 25 vjeçare, ka regjistruar 54.2 viktima për 1 milion...
Lajme11 Gusht 2020
Në bazë të grafikës të publikuar nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, Faik Hoti, në një milionë banorë, vendi ynë ka 184 vdekje. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë, përmes një postimi...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Në nivelin e BE-së, ka mesatarisht pesë shtretër spitalore për 1.000 banorë. Më shumë kanë Gjermania dhe Bullgaria me mbi shtatë, ndërsa më pak Suedia dhe Danimarka me nën 2.5 shtretër për 1.000 banorë, përcjell...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Rregullat e reja të koronavirusit kanë krijuar kaos te 4.5 milionë britanikë, të cilët mbrëmë në orën 9.16 më kohën lokale u urdhëruan që do të izolohen. Qeveria njoftoi se familjarët, të cilët jetojnë në...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Banorët e fshatit më të vogël të Italisë po festojnë ardhjen në jetë të një banori të ri – Denisit, foshnja e parë që ka lindur atje në tetë vjet. Me lindjen e vogëlushit, popullsia...
Lajme23 Korrik 2020
Ish-drejtori i Klinikës Infektive në QKUK Prof. Hamdi Ramadani, ka folur për situatën epidemiologjike në Kosovë në një paraqitje në Euronews Albania. Ramadani ka deklaruar se situata është përkeqësuar pas lehtësimit të pasave ku qytetarët...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
India ka rifutur në karantinë Bangalore, qendrën e teknologjisë së lart në vend. Vendimi vjen pas rritjes së mëtejshme të rasteve me Covid-19. Pasi vendosi një nga karantinat më strikte në botë nga fundi i...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Me një popullsi prej 2.8 milionë banorë, Shqipëria numëron 611 grupi fetare, shumica dërrmuese e tyre fondacione dhe organizata joqeveritare. Vetëm 5 komunitete fetare kanë nënshkruar marrëveshje me qeverinë, përmes së cilës edhe pse një...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Me vetëm 8549 teste për 1 milionë banorë, Shqipëria është padiskutim vendi i fundit në Evropë për numrin e testeve të covid-19 në raport me popullsinë, thonë të dhënat e rifreskuara nga Worldometers mbi kronavirusin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.