×
Etiketë: akuzuar
Kronika29 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër të pandehurit B.M. për veprën penale “Kontrabandimi me migrantë”, në kundërshtim me nenin 170 paragrafi 1 lidhur me nenin...
Lajme24 Shtator 2020
Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është dënuar sot me burgim të përjetshëm nga Gjykata në Prizren për vrasjen e të riut Jetmir Aliaj në Suharekë. Mirëpo, kjo nuk është hera e parë që...
Kronika03 Shtator 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Statistikat e Jurisprudencës për Persona Madhorë për vitin 2019. Sipas rezultateve të dala nga ky publikim, në gjykatat themelore të Republikës së Kosovës në vitin 2019...
Kronika26 Gusht 2020
Pas pauzës për shkak të pandemisë së koronavirusit, në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka vazhduar shyqrtimi kryesor në rastin e Nenad Arsiqit nga Çagllavica, të akuzuar për krime lufte në Kosovë. Avokati i të akuzuarit,...
Lajme10 Gusht 2020
Si pasojë e mungesës së avokatit Abit Asllani, i cili mbron të akuzuarin Izet Uskoviq, të hënën, ka dështuar të mbahet seanca e shqyrtimit të dytë ndaj Uskoviq dhe dy të akuzuarve tjerë Ana Vasoviq-Baraq...
Lajme03 Gusht 2020
Është anuluar gjykimi ndaj pesë të akuzuarve për mashtrim në votime, Mensur Avdullahu, Lulzim Ademi, Driton Xhemaili, Bilall Musliu dhe Nexhmi Jusufi, i paraparë për të martën në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Pesë të akuzuarit...
Lajme23 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Prizren, ka publikuar aktgjykimin me të cilin më 22 qershor 2020 kishte shpallur fajtor të akuzuarin Darko Tasiç, i akuzuar për krime lufte kundër popullatës civile në fshatin Krushë e Vogël.Të hënën...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetarja e trupit gjykues, gjykatësja Violeta Namani deklaroi se për shkak të mungesës së anëtares së trupit gjykues, gjykatëses Kuka-Mekaj, nuk mund të mbahet seanca e së martës. Ndërsa për shkak të gjendjes me pandeminë...
Lajme03 Korrik 2020
Dy vjet më parë, hoxhë Beqir Nuredini u akuzua rëndë nga një familje në Sibovc të Podujevës. Familja e kishte denoncuar imamin se e ka dhunuar seksualisht vajzën e tyre V.I., në moshën 16 vjeçare,...
Lajme29 Qershor 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, të hënën, e ka shpallur fajtor zyrtarin policor të akuzuar për marrje ryshfeti, Isa Jashari. Sipas aktgjykimit të shpallur nga gjykatësja Naime Krasniqi-Jashanica, Jashari u dënua me pesë muaj burgim me...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020 vijon punën. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo...
Kronika26 Qershor 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e jurisprudencës për persona të mitur” për vitin 2019, ndërsa sipas rezultateve të dala nga ky publikim del se numri i personave të mitur të akuzuar...
Lajme22 Qershor 2020
I dëmtuari Mensur Bunjaku, në seancën e cila ishte paraparë të mbahej të hënën, ndaj të akuzuarve për vrasjen e vëllait të tij, i është drejtuar gjykatësit të rastit, Kujtim Krasniqi, me fjalët “edhe ti...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.