×
Etiketë: aktiv
Lajme13 Shtator 2020
Gjatë ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 ishte thuajse gjatë gjithë kohës nën 100. Teksa muajt e kaluar numri i të infektuarve qëndroi shumë gjatë mjaftë i lartë. Për fat të mirë...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Dje bilanci me të infektuar me coronavirus në Maqedoni ishte dy-shifror, u regjistruan 78 raste të reja, 40 të shëruar dhe katër viktima. Deri më tani, janë kryer gjithsej 138,325 testime në vend. Që nga...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj, ka njoftuar se sot ka zhvilluar një bisedë me Ministren Britanike për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë, Ëendy Morton. “E falënderova znj.Morton për mbështetjen e pazëvëndësueshme të Mbretërisë së Bashkuar në...
Lajme17 Korrik 2020
Policia e Kosovës përmes një komunikate për media kanë treguar se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë infektuar gjithsejtë 154 zyrtar policor, 76 prej të cilëve janë ende aktiv me COVID-19...
Lajme13 Korrik 2020
Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë...
Lajme30 Qershor 2020
Kosova po përballet me një rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus, ku deri sot janë shënuar gjithsej 2 mijë e 799 të infektuar. Komunat që kanë pësuar rritje të numrit të rasteve...
Lajme23 Qershor 2020
Kosova sot ka shënuar edhe 47 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 2 mijë e 216 numrin total të të infektuarve në vend. Përderisa, Prishtina dhe Vushtrria po vazhdojnë të mbetën në...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati, u infektua të martën me Covid 19. Ky njëherit është rasti i vetëm aktiv me COVID-19 në këtë komunë. Këtë e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësja e...
Lajme17 Qershor 2020
Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka bërë të ditur se ai është i vetmi rast aktiv me koronavirus në këtë komunë. “Deri tash kemi pasur 42 raste të identifikuara. Për momentin jam vetëm unë. Dje...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.