×
 • Lajme
 • Lajme

  Rasti i vetëm aktiv me koronavirus në Kamenicë mbetet ai i kryetarit Kastrati

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati, u infektua të martën me Covid 19.

  Ky njëherit është rasti i vetëm aktiv me COVID-19 në këtë komunë.

  Këtë e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësja e komunës, Margarita Rashiti.

  Ajo ka treguar se gjendja shëndetësore e kryetarit është e mirë dhe se nuk ka raste të tjera të te infektuarve.

  “Atë ditë që kryetari ka rezultuar pozitiv është shëruar plotësisht edhe personi i fundit që ka qenë I diagnistifikuar më parë. Mostra të reja nuk janë marrë akoma dhe disa prej stafit të ngushtë të kryetarit që kanë mundur të kenë kontakt janë izoluar menjëherë pasi është kuptuar që ka rezultuar pozitiv ndaj virusit Korona. Gjendja shëndetësore e kryetarit është e mirë dhe nuk ka ndonjë simptomë të kësaj sëmundjeje”, u shpreh ajo për Front Online.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.