×
Etiketë: aktakuzat
Lajme24 Qershor 2020
Diplomati i njohur dhe ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt, ka reaguar pas aktakuzës së ngritur nga Gjykata Speciale për presidentin, Hashim Thaçi, dhe për kreun e PDK’së, Kadri Veselin. Bildt ka thënë se një zhvillim...
Front TV23 Qershor 2020
Vera e këtij viti është përfolur si koha kur do të ngritën aktakuzat e para nga Dhomat e Specializuara të Prokurorisë Speciale, për ish-pjesëtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Lidhur me këtë çështje, kryetari...
Front TV23 Qershor 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati, në një intervistë për Front Online, ka thënë se dënimi me 22 vjet burgim për Darko Tasiqin, është dënim qesharak....
Lajme19 Qershor 2020
Prokuroria e Shtetit ka nisur ngritjen e aktakuzave ndaj personave që gjatë pandemisë Covid-19, nuk kanë zbatuar rregullat e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë, për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së këtij virusi. Më shfaqjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.